15/06/2017 admin

Ortaca Burun Estetiği

Ortaca Burun Estetiği

Burunda doğuştan gelen çeşitli şekilsel deformasyonlar, nefes alma problemleri, çatıda eğrilik sorunları, kaza veya çarpma durumlarında oluşmuş şekil bozuklukları, yüz ve burun orantısızlıkları, burun ucunda var olan görüntü problemleri kişinin psikolojik durumunu olumsuz yönde etkilemektedir. Bunun yanında bu gibi sorunlar kişide çeşitli sağlık problemlerine de neden olabilmektedir. Eğer bu gibi sorunlarla karşı karşıyaysanız estetik burun operasyonu müdahalesi yoluyla problemlerinizden kurtulabilir, daha sağlıklı ve mutlu bir hayata adım atabilirsiniz.

Burun Estetiği İçin Hastalar Neler Yapmalı?

Öncelikle estetik cerrahi müdahale kararı alındıktan sonra müdahale işlemini gerçekleştirecek estetik cerrahla kurulacak doğru iletişim ameliyat sonuçlarını doğrudan olumlu yönde etkileyecektir. Her yüz için kişiye özel burun şekilleri oluşturulur ve her ameliyat süreci kişiye özel olarak organize edilir. Çok beğendiğiniz burun şekilleri olması ve bu burunlara sahip olmak istemeniz son derece normal bir durumdur, fakat bu durumda sahip olduğunuz yüz yapısının ve burun anatomik özelliklerinizin sizi kısıtlayıcı unsurlar olduğunu göz önünde bulundurmayı unutmamalısınız. Sahip olacağınız burun şekli bu etmenler çerçevesinde şekillenecektir. Bu nedenle idealize edilmiş hayallerdeki bir buruna sahip olma dileğinizi bir kenara bırakıp yüz şeklinize ve anatomik yapınıza uygun, size en yakışacak doğal bir burunu ameliyat sürecinizden beklemeniz sürece çok olumlu yönde etki edecektir.

Ortaca Burun Estetiği, estetik operasyonunuzu gerçekleştirecek cerrahınızla olan iletişiminize çok önem vermektedir. Bu süreçte uzman cerrahımızı varsa kullandığınız sürekli ilaçlar ve sahip olduğunuz kronik hastalıklar hakkında bilgilendirmelisiniz. Kanı sulandırıp kanamayı artıran aspirin gibi ilaçların ameliyat dönemi süresince kullanılmaması, sürecin sağlıklı ve hızlı bir şekilde ilerlemesi açısından büyük önem taşımaktadır. Yine bu süreçte alkol ve sigara tüketimine ara vermeniz sürece oldukça olumlu yönde etki etmektedir ve uzman cerrahlarımız tarafından siz hastalarımıza önerilmektedir.

Burun Estetik Cerrahi Uygulaması Süreci

Uzman cerrahımızın sizin dilek ve ihtiyaçlarınıza göre uygun gördüğü estetik müdahale tipi cerrahımız tarafından belirlendikten sonra ameliyat safhasına geçilir. Seçilebilecek estetik müdahale tiplerini kısaca sıralamamız gerekirse:

  • Dolgu yoluyla burun problemlerinin giderilmesi.
  • Burun törpüleme yöntemiyle burunda var olan problemlerin giderilmesi.
  • Açık burun operasyonu yoluyla burun estetik müdahalesinin gerçekleşmesi.
  • Kapalı burun operasyonu yoluyla burun estetik müdahalesinin gerçekleşmesi. Olarak ifade edilebilir.

Müdahale tipine göre kişiye uygulanacak anestezi tipi de değişecektir. Operasyon esnasında lokal anestezi uygulanabileceği gibi genel anestezi yoluyla da estetik müdahale gerçekleşebilir. Bunun yanında tercih edilen estetik uygulama anestezi gerektirmeyebilir de. Ortaca Burun Estetiği olarak örnek estetik cerrahi burun müdahalelerimizle siz değerli hastalarımızın daima yanındayız.

Burun Estetik İyileşme Süreci

Estetik müdahale sonrası iyileşme süreci de uygulanan estetik cerrahi müdahale tipine göre değişiklik göstermektedir. Dolgu ile müdahaleli estetik burun operasyonunda herhangi bir iyileşme süreci gerekmeksizin kişi sosyal hayatına zaman kaybetmeden geri dönebilirken açık burun ameliyatı tipinde kişinin belli bir iyileşme süreci geçirmesi gerekmektedir. Bu süreçte de uzman estetik cerrahımız ile bağlantınız sürecin sağlığınıza etkisinde oldukça önemlidir. Ortaca Burun Estetiği cerrahları size en kısa sürede iyileşmenize neden olacak gerekli önerilerde bulunacaktır. Yine ameliyat sonrası oluşabilecek olası komplikasyonlardan korunabilmeniz de cerrahlarımızla olan bağlantınız sayesinde olacaktır. Cerrahlarımızın her biri işinde uzman olup, sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına özenle çalışmaktadırlar. Sizde uzmanlarımız ile tanışmak ve detaylı bilgi almak istiyorsanız, iletişim numaramızdan bize ulaşabilir ve randevu talebinde bulunabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Bodrum Burun Estetiği başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.