10/05/2017 admin

BURUN UCU ESTETİĞİ

Burun ucu estetiği, sadece burun ucunda var olan şekil bozukluklarını düzletmek için yapılan bir ameliyattır.

Burun ucu, estetik açıdan burnun en fazla dikkat çeken kısmıdır. Burun ucundaki sorunlar hem rahat nefes almanızı hem de yüzünüzün ifadesini etkiler. Örneğin; burun ucunun düşük olması (sarkık burun ucu) burnu yüzde uzun, kişiyi sinirli ve olduğundan daha yaşlı gösterir. Ayrıca rahat nefes almanıza da engel olur.

Burun ucu estetiği ameliyatı (Tipplasti) burun ucunda bulunan kıkırdaklardaki şekil bozukluklarına yönelik bir işlem olup burnun geri kalan kemik kısmına müdahale edilmediği için ameliyat sonrası morluk ve şişlik neredeyse hiç gözlenmez.

Burun ucu estetiği ameliyatıyla burun ucundaki genişlik daraltılabilir, sarkık, uzun, geniş burun uçları şekillendirilebilir, geniş burun delikleri daraltılabilir, burun ucu yukarıya doğru kaldırılabilir.

Lokal ya da genel anestezi altında yaklaşık 1 saat süren bir operasyondur. Burun ucu estetiği ameliyatında  alçı ve tampona gerek kalmaz. Burnunuzdan rahatlıkla nefes alabilirsiniz. Ameliyat sonrası hastanın hastanede kalmasına gerek olmadığı gibi sosyal hayatına ve işine kısa sürede rahatlıkla dönebilir.

Bir önceki yazımız olan BURUN ESTETİĞİ başlıklı makalemizde burun estetiği, burun estetiği bursa ve denizli burun estetiği hakkında bilgiler verilmektedir.