09/05/2017 admin

AMELİYATSIZ YÜZ ESTETİĞİ

Botoks

Botoks uygulamasında botilinum toksin adı verilen klostridium botulinum adlı bakteriden elde edilen bir madde kullanılır. Sanılanın aksine zehir değildir dokulara kesinlikle zarar vermez.

Yaşla birlikte yüzümüzde oluşan kırışıklık ve çizgileri yok etmeye yönelik bir işlemdir.

Sıklıkla göz çevresindeki (kaz ayağı), alın ve kaş arasındaki,  dudak çevresindeki ve boyun bölgesi kırışıklarında kullanılan botoks, kaş kaldırmak için ve el ayak koltuk altı terlemelerinde de kullanılmaktadır.

Botoks ince ve küçük iğne ile kırışıklıkların giderileceği alana uygulanan ağrısız bir işlemdir. Yaklaşık 10 dakika süren uygulama sonrasında günlük yaşamınıza rahatlıkla geri dönebilirsiniz.

Botoks uygulama sonrası 2. günde gözle görülür etki göstermeye başlar. 1 hafta içinde tam olarak etkisini  gösterir. Yaklaşık olarak  6 ay uygulanan bölgede etkisini sürdürür.

Botoks doğru bölgelere yeterli ve etkin dozda uygulandığında, doğal görünümden uzaklaşmadan kırışıklıklarınızdan kurtulabilirsiniz.

Dolgu

Yılların  etkisiyle yüzümüzde derin çizgiler, kırışıklıklar, çökükler oluşur. Günümüzde modern tıbbın bize sunduğu fırsatlar sayesinde, yüzümüzde oluşan bu gibi değişiklikler dolgu uygulamalarıyla kolaylıkla giderilebilmektedir.

Bu amaçla çeşitli dolgular kullanılmaktadır. Dokulara zarar vermeden tüm dünyada güvenle uygulanabilen ‘’hyalüronik asit ‘’içerkili olanlardır. Hyaluronik asit, vücudumuzda bulunan doğal bir maddedir ve cildimize yumuşaklığını verir.

Dolgu maddeleri dudağın kalınlaşıtırılarak dolgun görünmesinde ve kontürünün belirginleştirilmesinde, yüzünüzde gölgelenmelere neden olan derin çizgi ve kırışıklıkların giderilmesinde, yanak ve çene ucunun öne doğru belirginleştirilmesinde güvenle kullanılmaktadır.

Dolgu uygulaması, ihtiyacı olan bölgeye ince ve küçük  iğne ya da kanül ile ağrısız bir şekilde uygulanan bir işlemdir. Yaklaşık 15 dakika süren uygulamanın sonucunu anında görebilir, uygulamadan hemen sonra normal hayatınıza rahatlıkla dönebilirsiniz.

Kalıcılığı kişiden kişiye değişmekle birlikte dudak ve kırışıklıklar için yapılan dolgular genellikle 1 yıl, yanak ve çene ucu için yapılan dolgular ise 2 yıl uygulanan bölgede kalmaktadır.

Dolgu uygulaması ile doğal görünümden uzaklaşmadan yüzünüzdeki olumlu değişimi anında farkedebilirsiniz.

PRP

PRP uygulaması; Türkçesi ‘’Trombositten Zengin Plazma’’, İnglizcesi ‘’Platellet Rich Plasma’’ kelimelerinin kısaltılması olan son dönemde sıklıkla tercih edilen bir uygulamadır.

Sıklıkla yüz bölgesi ve saçlı deriye uygulanmaktadır.

Yüzde kırışıklık, ,yara izi, sivilce izleri, güneş hasarlarına bağlı oluşan cilt lekelenmelerinin tedavisinde;

saç dökülmelerinde zayıflayan saç köklerini tekrar yenilenmesi, saç köklerin büyümesi, mevcut saçların daha hacimli hale gelmesi ve yeni saç oluşumunu sağlanması amacıyla kullanmaktadır.

PRP uygulamasında kullanılan ürün tamamen kişinin kendi kanından elde edilmektedir. Kanın içindeki bir yerimiz yaralandığında orayı iyileştirmekle görevli olan ve yenilenmeyi sağlayan hücreleri, çeşitli büyüme faktörlerini, kök hücreleri barındıran kısmının ayrıştırılıp küçük iğneler yardımı ile sorunlu bölgeye uygulandığı 15 dakika süren ağrısız bir işlemdir.

Kişinin ihtiyacına göre 3-5 seans 3 hafta aralıklarda yapıldığında ciltte gençleşme, ışıltı, parlaklık ve dirilik sağlar.

Bir önceki yazımız olan Sinüzit Tedavisi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.