11/05/2017 admin

Yüz Analizi – Yüze Uyumlu Burun

Burun estetiği ameliyatında sadece burundaki şekil bozukluklarının düzeltilmesi değil, sizin yüz hatlarınıza uyumlu bir burun yapılması çok önemlidir. Çünkü yüz güzelliğinde, bütünü oluşturan organların tek başına güzel olmaları değil, birbiriyle uyumlu olmaları ve birlikte güzel görünmeleri önemlidir.

Her insanın yüz şekli birbirinden farklıdır ve her burun da kişiye ve o yüze özel olmalıdır. Yüz hatları ve yüz şekli burun estetiğinin nasıl yapılacağına karar vermede oldukça önemlidir. Uzun bir yüzde kısa bir burun çirkin görünebileceği gibi; yuvarlak, küçük bir yüzde, uzun, sivri bir burun hoş gözükmeyecektir. Bu nedenle burun estetiğinde burnun dış görünüşündeki sorunlara odaklanıp düzeltirken mutlaka burunun; çene, alın, kaş, göz ve dudaklarla olan estetik uyumunu çok iyi analiz etmek gerekir.

Gelişen teknoloji bilgisayar programları sayesinde ameliyat öncesinde burnun tüm yüz ile birlikte hem analizini hem de tasarımını yapılarak, sizin yüz hatlarınıza uygun bir burnun nasıl olması gerektiği, yüzünüzde nasıl duracağı, yüzünüzle olan uyumu daha iyi analiz edilebilmektedir.

Burun estetiğinde da her hastaya aynı güzel burnu değil kişinin yüzüne uygun, kişiye özel burun estetiği yapmak olmalıdır. Kişinin yüz hatlarına ve oranlarına uygun burun estetiği yapılarak yüzdeki bu uyum- ahenk oluşturulmaya çalışılmalıdır.

Başarılı bir burun estetiği ameliyatında aslında en önemli adım ameliyat öncesi burnun yüzün tüm unsurlarıyla beraber bir bütün olarak iyi analiz edilmesidir. Doğru analiz ve planlama mutlaka başarılı sonuçlar getirecektir.

Bir önceki yazımız olan BURUN ESTETİĞİ başlıklı makalemizde burun estetiği, burun estetiği bursa ve denizli burun estetiği hakkında bilgiler verilmektedir.