11/05/2017 admin

Burun Estetiğinde Amaç

Burun yüzümüzdeki estetik açıdan öneminin yanında fonksiyon olarak da yaşam için vazgeçilmez olan havanın vücudumuza giriş kapısıdır. Bu yüzden burun estetiğinde burnu hem estetik hem de fonksiyonel açıdan bir bütün olarak ele almak gerekir.

Sadece görünüşünün güzel olması kesinlikle yetmez fonksiyon olarak da kaliteli nefes alabiliyor olmamız gerekir. Burun estetiği ameliyatı olup sonrasında rahat nefes alamıyor geceleri rahat uyuyamıyor, sürekli burun tıkanıklığı şikayeti yaşıyorsanız burnunuz görsel olarak ne kadar güzel olursa olsun bunun bir önemi yoktur. Rahat nefes alamadığınız bir burnun güzel olması sizi tam anlamıyla memnun etmeyecektir. Bu sebeple burun içi ve dışı beraber bir bütün olarak değerlendirilmelidir. Dış görünüşü düzeltilirken kaliteli nefes almamıza engel olan burun içindeki sorunlar da aynı ameliyat sırasında kesinlikle düzeltilmelidir.

Burun estetiği ameliyatında hedeflediğimiz 3 temel unsur var;

  1. Burnun kendi içerisindeki oran ve uyumu
  2. Yüzün diğer kısımlarıyla olan uyumu
  3. Fonksiyonel olarak rahat nefes alabilmesi

Üç unsurunda birlikte sağlanması mutlak şarttır.

Özetlemek gerekirse burun estetiği ameliyatında önemli olan, estetik açıdan kusurları düzeltilmiş doğal görünen, yüz hatlarınıza uygun ve rahat nefes alabildiğiniz  bir burnu da aynı anda yapabilmektir.

Bir önceki yazımız olan BURUN ESTETİĞİ başlıklı makalemizde burun estetiği, burun estetiği bursa ve denizli burun estetiği hakkında bilgiler verilmektedir.