11/05/2017 admin

Ameliyat Öncesi

Burun estetiğinde ameliyat öncesi süreç en önemli basamağı oluşturur. Hekim- hasta ilişkisinin altyapısı bu aşamada kurulur. Başarılı bir sonuca ulaşmanın da ilk basamağı budur.

Ameliyat öncesi görüşme aşamasında hastanın burnunun şekliyle ilgili şikayetleri ve ameliyattan beklentileri dinlendikten sonra detaylı bir muayene yapılır. Hastanın nefesle ilgili şikayeti olmasa bile burun içinde olabilecek eğrilik, burun eti şişliği gibi sorunları atlamamak için muayeneye öncelikle burun içinden başlanır. Burun içinde rahat nefes almanıza engelleyen sorunlar var ise bu problemlerin de burun estetiği operasyonu sırasında düzeltilmesi gerekir.

Burun içi muayenesi tamamlandıktan sonra  burnunuzdaki estetik sorunların değerlendirilmesine sıra gelir. Yüzünüzün değişik açılardan fotoğrafları çekilerek detaylı bir yüz analizi yapılır. Bilgisayar programları sayesinde yüzünüze uyumlu burun şeklinin nasıl olması gerektiğini beraber planlama ve burun estetiği sonrası nasıl bir burnun sizin için uygun olduğunu görme fırsatımız olacaktır. Bu sayede burnunuzun görünüşüyle ilgili hem sizin nasıl bir değişiklik beklediğinizi ben anlayabiliyorum hem de siz benim ne planladığımı, ameliyatta ne yapacağımı görebiliyorsunuz. Görüşme sırasında ameliyat ve ameliyat sonrası ile ilgili sorularınız ve merak ettiklerinizi daha detaylı bir şeklide konuşma fırsatımız oluyor.

Bir önceki yazımız olan Sinüzit Tedavisi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.