11/05/2017 admin

REVİZYON BURUN ESTETİĞİ

Daha önce bir ya da daha fazla burun estetiği ameliyatı olmuş fakat istenilen estetik ya da fonksiyonel sonuç alınamadığı durumlarda yapılan burun estetiği ameliyatına  ‘’revizyon’’ yani ‘’düzeltme’’ burun estetiği denilmektedir.

Çevrenizde ikinci, üçüncü kez burun estetiği ameliyatı geçirenler muhakkak vardır. Neden peki? Bu kişilerin çoğu güzel ve rahat nefes alabilecekleri bir buruna sahip olmak için ameliyat olup maalesef eski burunlarını görünüş ya da fonksiyonel açıdan arayacak hale gelmeleri. Gerçekten revizyon burun estetiği olmak için bu hastaların haklı sebepleri var.

Doğuştan görünüş olarak güzel olmayan bir burun ne kadar sorunlu olursa olsun, ameliyatla kötü olmuş bir burundan şekil olarak gerçekten daha az rahatsız edicidir. Çünkü burunun genel uyumsuzluğu içinde bile bir uyumu vardır. Başarısız bir ameliyat sonrası ortaya çıkan bir burun ise kendi oranlarını kaybettiği için göze hiçbir zaman hoş gelmez, insanı rahatsız eder.

Bazen küçük müdahaleler gerektiren sorunlar olabileceği gibi, kimi zaman da burnun tamamının yeniden onarılması ya da yapılandırılması gerekli olabilir.

Revizyon burun ameliyatı için ilk ameliyattan sonra en az 6 ay beklemek gerekir. Erken revizyon ameliyatı olmak var olan sorununuzu daha arttırabilir.

Sizin için revizyon burun estetik ameliyatı birinci ameliyattan daha zor değildir. Revizyon burun ameliyatlarının belki de tek zor tarafı ilk ameliyat sırasında doğal anatomik yapının bozulmuş olması ve ameliyat sırasında burun şekillendirilmesinde kullandığımız kıkırdağın ilk ameliyatta kullanılmış olmasıdır.

Ameliyat için gerekli kıkırdak kulak kepçesinden, kaburgadan almak ya da hazır kıkırdak dediğimiz özel teknik ve işlemlerden geçirilmiş vücutla herhangi bir uyumsuzluğu olmayan güvenle kullanılabilen kıkırdaklardan sağlanır.

Bir veya bir kaç kere başarısız burun estetiği ameliyatı geçirmiş olabilirsiniz. Burnunuz hem şekil olarak hem de fonksiyon olarak kötü olabilir; unutmamak gerekir ki ne kadar problemli olursa olsun estetik ve fonksiyonel sorunlar düzeltilebilir.

Bir önceki yazımız olan BURUN ESTETİĞİ başlıklı makalemizde burun estetiği, burun estetiği bursa ve denizli burun estetiği hakkında bilgiler verilmektedir.