12/07/2017 admin

Marmaris Burun Ameliyatı

Marmaris burun ameliyatı

Herkeste olabileceği gibi; sizin de burnunuzla ilgili bir sorununuz olabilir. Gece gündüz demeden, enfeksiyonel herhangi bir rahatsızlığınız olmadan, burnunuzda tıkanıklık hissediyor olabilirsiniz. Geceleri horlamalar canınızı sıkmaya başlamış olabilir. Ve hatta burnunuzdaki sorun sebebiyle sinüzit gibi rahatsızlıklar meydana gelebilir. İşte tüm bunların nedeni burun kemiğinizdeki problemden kaynaklı olabilir.

Burun kemiğiyle ilgili sorunlar hemen hemen herkesin başına gelebilecek sorunlardır. Doğuştan veya daha sonradan geçirilen herhangi bir kaza nedeniyle meydana gelebilir. Burun kemiğindeki özellikle eğrilik sorunu, birçok rahatsızlığı da beraberinde getirecektir. Az önce de bahsedildiği üzere; burundaki tıkanıklık hissi nedeniyle burundan nefes almada güçlük çekilebilir. Geceleri horlama sorununa sebep olabilir. Sinüzit gibi ileri derece rahatsızlıklara kadar sebebiyet verebilir. Bu nedenle eğer böyle bir kemik sorunu varsa eğer; geciktirmeden ameliyat olmak gerekir. Bu ameliyat 18 yaşını doldurmuş kişilere uygulanabilir. Fakat özel bir durum söz konusu ise; 18 yaş altına da uygulanabilir.

Burun Ameliyatı Öncesi Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Her ameliyatta olduğu gibi bu ameliyattan önce de doktor tavsiyeleri göz önünde bulundurulmalı, ona göre hareket edilmelidir. Ve yine her ameliyatta olduğu gibi; kan sulandıran ilaçlar kullanıyorsanız, ameliyattan önce bırakmalısınız. Bu durum, ameliyat anında sorun teşkil edebilir. Ve sigara da ameliyatlarda önemli bir unsurdur. Eğer kullanıyorsanız, sigarayı da ameliyattan bir müddet önce bırakmalısınız.

Burun Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Oldukça hassas bir bölge olan burunda yapılan ameliyatlarda Marmaris burun ameliyatı ekibi olarak, oldukça iddialıyız. Burundaki sorun ne ise; sadece ona yönelik titizlikle çalışarak, burun içerisindeki yapılara zarar vermeyiz. Özellikle burun içerisindeki destek yapılarına zarar vermeden, sadece kıkırdaktaki eğriliği düzeltecek şekilde bu operasyonu gerçekleştiririz.

Korkulacak herhangi bir durum söz konusu değildir. “Yüzümde iz kalır mı, burun ameliyatı olduğum belli olur mu?” diye endişelenmenize gerek yok. Ameliyatınızı kapalı bir şekilde gerçekleştiririz. Özel durumlar söz konusu olursa eğer; o durumlarda burnun altından küçük bir kesi ile ameliyat yaparız. Lakin yine korkulacak bir durum söz konusu değildir. Bu ameliyatınızın süresi yarım saat ile bir saat arasında değişecektir. Yani; herhangi bir sorun olmadığı sürece, bir saat içerisinde operasyonu tamamlarız.

Marmaris burun ameliyatı ekibi olarak bizler, sizin rahatınızı ve sıhhatinizi önemsiyoruz. Bu nedenle de ameliyat bitiminde tampon kullanmaktan kaçınıyoruz. Zira tampon kullanıldığı takdirde rahat bir şekilde nefes almanız güç olacaktır. Ayrıca; o tamponun verdiği ağırlık sebebiyle de ağrı hissedebilirsiniz. Bu nedenle; bizler silikon içeren splint kullanıyoruz. Yani silikonlu tampon kullanıyoruz. Bu sayede rahat bir şekilde nefes almanızı, ağrı duymanızı engellemek istiyoruz. Özel durumlarda; yani gerektiği zamanlarda iki tampon bir arada kullanılabiliyor. Bunu da bilmenizi isteriz.

Ameliyattan Sonra Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Ameliyattan sonraki aşamanın zor olduğunu düşünüp endişelenmeyin. Ameliyat olduğunuz gün, hastaneden ayrılabilirsiniz. Herhangi bir sorun olmayacaktır. Ameliyattan 2-3 gün sonra da burnunuza yerleştirilen silikonlu veya silikonsuz tamponlar çıkartılır. Eğer gözetim altında tutulmanızın daha sağlıklı olacağını düşünürsek, tamamen iyileşme sağlanana kadar kontrollerinizi ve burun temizliğinizi yaparız. Bu da en fazla 1 ay sürecektir. Ameliyattan sonra size de biraz iş düşüyor! Ameliyattan önce bıraktığınız sigara kullanımını, biraz daha ertelemeniz gerekiyor. Bir müddet daha kullanmasanız, çabuk toparlanma açısından daha iyi olacaktır.  Marmaris burun ameliyatı ekibi olarak; ameliyattan önce de sonra da yanınızdayız. Herhangi bir sorununuz veya şikâyetiniz olursa; bizlere ulaşmanız yeterli!

 

Bir önceki yazımız olan Bodrum Burun Estetiği başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.