28/05/2017 admin

Buldan Burun Ameliyatı

Buldan Burun Ameliyatı

 

Burun ameliyatı, estetik alanda en çok tercih edilen operasyonların başında geliyor. Burnun yeniden şekillendirildiği rinoplasti ameliyatı, yüz hatlarının belirgin güzelliğini estetik dokunuşlar ile değiştirebiliyor. Bundan dolayı yediden yetmişe burnundaki şekil bozukluğu ile çeşitli rahatsızlıkları olan çok sayıda insan bulunmaktadır. Burnun genetik yapısındaki sorunlar doğuştan, solunum zorluğu çekenlerin, bir takım sarsıntılar ile hasar görmesi ya da çocuk yaşta düşme, sürtme ve ağır darbeler ile burunda oluşan görünüş bozukluğu sebepleriyle ameliyat gerekli olabiliyor. Buldan Burun Ameliyatı alanında doktorların yaptığı cerrahi girişimler ile burun ilk günkü orantılı güzelliğini geri kazanabiliyor. Burun ameliyatını gerçekleştirecek olan doktor adayın yüz yapısını değerlendirerek, yüz tipine en uygun olan burun şeklini verebiliyor. Buruna şekil verilirken iç ve dış fonksiyonlarına zarar verilmemesi için iyi bir plan ve ölçümlerle en iyi sonucu alabiliyorlar.

Burun Ameliyatı Sürecinden Önce Doktor Seçimi

Burun ameliyatı olmak isteyenler ya da küçük estetik dokunuşlar ile yüz ifadesinin değişmesi için öncelikle karar aşamasında doktorların en iyi cerrahi girişimi gerçekleştirebilmesi için burnuyla yaşadığı sorunları anlatması gerekiyor. Uzmanların ameliyat yapacağı adayın ne istediğini anlayabilmesi ve yüz tipine en uygun şekli planlama aşamasında yardımcı olacaktır. Bundan dolayı doktor seçimi çok önemlidir. Burun ameliyatında yüz orantısının bozulmaması psikolojik açıdan da adaylar için etkileyici olabiliyor. Bu nedenle en iyi uzmanın seçilmesi burun ameliyatında en doğal görünümü ile hiç ameliyat geçirilmemiş izlenimini verebiliyor. Buldan Burun Ameliyatı alanında uzmanlar adayın yüz tipinin ameliyata yatkınlığı ve cilt  yapısına en yakışacak olan burun şeklini önerilerde bulunarak, doğru ölçümler ile birlikte karar alınmaktadır. Burun ameliyatı birden fazla seçeneği olan cerrahi operasyondur. Her hastaya özel burun tasarımı ile ameliyatlarda başarı sağlanmaktadır. Her cerrahi operasyonda olduğu gibi burun ameliyatı da risk taşımaktadır. Ameliyat aşamasında riskleri en aza indirmek ya da en iyi sonuca ulaşmak için hastalar doktorların gözetimi altında tutulmaktadır. Bu yüzden uzmanlarımız ile hasta iletişimi oldukça önemlidir. Burun ameliyatının karar esnasında, hastanın kemik ve kıkırdak dokusu, yüz tipi, cilt yapısı, cilt kalınlığı, yaşı ve ameliyat sonrasında ki beklentileri ile oluşabilecek riskler hakkında bilgilendirme yapılıp, cerrahi operasyon gerçekleştirilir. Ameliyatlar genel anestezi ve lokal anestezi ile açık veya kapalı teknikler ile gerçekleştirilir.

Ameliyat Sonrası Dikkat Gerekliliği

Burun ameliyatı yüz yapısını ve adayın psikolojisi açıdan yardımcı bir etkendir. Burun ameliyatından sonra yapılan cerrahi girişimlere bağlı olarak aynı gün ya da bir hafta içinde günlük yaşamınıza dönmeniz mümkün olmaktadır. Ayrıca burun ameliyatından sonra dikkat edilmesi gereken kurallar vardır. Bunlar;

  • Ağır egzersizlerden uzak durmalısınız.
  • Burnunuzu iyileşme sürecinde, darbelere karşı korumanız gerekmektedir.
  • Alkol ve sigara kullanılmamalıdır.
  • Burun ameliyattan 6 ay sonra estetik görünümünü almaktadır.

En İyi Teknik Çalışma İle Burun Ameliyatı Yapıyoruz

Burun yüzün tam ortasında bulunmasından kaynaklı, insan yüzünün en önemli ve en dikkat çekici organıdır. Bu yüzden yüz yapısının​ birbiriyle aynı ölçüde olması gerekir. Uzmanlar adayın kaş, göz, çene ve yanaklarının aynı derecede olması için en iyi plan ile operasyon gerçekleştirir. Ameliyatlarda elde edilen başarı, burnun iç ve dış fonksiyonlarını kaybetmemesine öncelik verdiğimizdendir. Estetik alanda çeşitli cerrahi operasyonu içinde barındıran Buldan Burun Ameliyatı ile uzmanlarımız örnek burun ameliyatları yapmaktadır. Ameliyatlarda küçük olanı büyültmek, çıkıntıları düzeltmek, sarkık olanı kaldırmak, burun kemerinin alınması ve geniş olan burnu daraltma gibi cerrahi operasyonlar gerçekleştirmekteyiz. Her insanın yüz yapısı birbirinden farklıdır. Ameliyatlarda doğru ölçümler ile en güzel operasyonları doğallığı bozmadan gerçekleştirmekteyiz.

 

Bir önceki yazımız olan Bodrum Burun Estetiği başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.