28/04/2017 admin

Yenipazar Burun Ameliyatı

Yenipazar Burun Ameliyatı

Burun ameliyatı, burunda nefes almayı engelleyen sağlık problemleri ya da kişinin psikolojik sağlığını etkileyen şekil bozuklukları olduğunda yapılır. Burun kemiğinde eğrilik, burunda kıkırdak oluşumu, burun eti gibi nefes almayı engelleyen sağlık sorunları olduğunda burun ameliyatı şart olur. Zira solunum sisteminin başlangıcı burundur. İyi nefes alınamadığında pek çok hastalık ortaya çıkabilir. Horlama ve uyku apnesi gibi iyi nefes alınamadığında ortaya çıkan rahatsızlıklar bile kişinin yaşam kalitesini düşürür. Akciğerlerde oluşabilecek hastalıklar daha ciddi durumlar yaratabilir. Bu nedenle sağlıklı nefes alabilmek için kişinin burun ameliyatı olması gerekir. Birde burunda kemik eğriliği, büyük burun, kemerli burun, basık burun gibi burundaki çirkin görünüm durumlarında kişinin ruh sağlığını bozulduğundan estetik burun ameliyatları yapılmaktadır. Burun görüntüsündeki estetik bozukluklarda kişi asosyal içine kapanık bir ruh haline bürünür ve psikolojisi bozuk mutsuz bir insan olur. Bu sebeple burun ameliyatı geçekleştirilir.

Burun Ameliyatı Nasıl Yapılmalıdır

Burun ameliyatı öncesi burundaki probleme göre yapılacak işlemler belirlenir. Burnun ameliyat sonrası görüntüsünün nasıl olacağı kesin olarak tespit edilir. Bilgisayar ortamında kişinin yan profil resmine yeni burun şekli uygulanarak yeni yüzünün nasıl görüneceği kişiye gösterilir. Yeni burun şekline de tam olarak karar verildikten sonra ameliyat süreci başlar.

  • Burun ameliyatı açık ya da kapalı yapılabilir. Burnun durumuna göre karar verilse de genellikle açık burun ameliyatı tercih edilir. Burundaki işlemin daha iyi yapılabilmesi için bu yöntem daha uygundur.
  • Burun ameliyatlarında genellikle hasta genel anestezi ile uyutulur. Bazı kısa süren operasyonlarda lokal anestezi uygulanabilir.
  • Burun son teknolojiye uygun aletlerle açılır ve gerekli işlem yapılarak tekrar kapatılır.  Burun ameliyatı 1 ile 4 saat arası sürer. Burunda yapılacak işleme göre süre değişir.
  • Ameliyat sonrası hasta bir gece hastanede misafir edilip taburcu edilir.

Burun ameliyatları Yenipazar Burun Ameliyatı merkezlerimizde en iyi şekilde yapılır. Burun ameliyatında uzman profesör doktorlarımız en hassas şekilde ameliyatı gerçekleştirir. Ameliyatta en son teknoloji aletler ve bilimin ışığında en yeni teknikler kullanılarak operasyon gerçekleştirilir.

Burun Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

Burun ameliyatı sonrası hastanın iyileşme sürecinde takibi çok önemlidir. Zira ameliyat sonrası iyi bir bakım yapılmazsa burunda kanam, enfeksiyon, akıntı, renk koyulaşması, uzun süre geçmeyen şişlik, morluk gibi durumlar ortaya çıkabilir. Yenipazar Burun Ameliyatı merkezlerimizde hasta ameliyat sonrası en kısa sürede iyileşecek şekilde bakımı yapılır. Uzman kadromuz burun ameliyatı sonrası hastaya neler yapması konusunda en ince ayrıntısı ile bilgileri verir ve takibini gerçekleştirir. Ameliyat sonrası bir gece hastanede kalan hastaya ağrıları olmaması için serum ve ilaç tedavisi yapılır. Ayrıca şişlik ve morluk olmaması için buz terapileri uygulanır. Hasta taburcu edildikten sonra bir hafta süreyle istirahat etmesi istenir.

En Güvenilir Burun Ameliyatı İçin Hizmetinizdeyiz

Burun ameliyatında hastaneye, ameliyatı yapan doktorlara ve kadroya güvenmek hata için çok önemlidir. Yenipazar Burun Ameliyatı Merkezlerinde en güvenilir örnek estetik burun ameliyatları yapıyoruz. Ameliyat öncesi ve sonrası uzman kadromuzla hasta takibi tam olarak yapılır. Ameliyat ücretlerimiz her bütçeye uygun ve hesaplıdır. Büyük bir titizlikle yapılan burun ameliyatı sonrası hem sağlığınız hem güzelliğiniz tam da istediğiniz gibi olacaktır. En iyi burun ameliyatı için bizi arayın ve randevu alarak uzman cerrahlarımız ile görüşme yapın. İşini profesyonel şekilde yapan uzmanlarımız size güven verecek ve gönül rahatlığı ile burun operasyonlarınızda kendinizi bize emanet edebileceksiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Bodrum Burun Estetiği başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.