01/05/2017 admin

Tavas Burun Estetiği

Tavas Burun Estetiği

Burun estetik alanda çok fazla yapılan operasyonların başında gelebiliyor. Burnun yeniden şekillendirildiği rinoplasti ameliyatı ile yüzün orantı güzelliği ortaya çıkabiliyor. Yediden yetmişe burnundaki görünüş bozukluğundan şikayetçi olan çok fazla insan bulunmaktadır. Burnun genetik yapısındaki bozukluklar doğuştan, solunum zorluğu çekenlerin, trafik kazaları ile burnun hasar görmesi ya da çocuk yaşta düşme, sürtme ve ağır darbeler ile oluşan şekil bozukluğu sebebiyle estetik gerekebiliyor. Bundan dolayı Tavas Burun Estetiği ile uzmanların yaptığı operasyonlar sonucunda burnun eski güzelliğini kazanması sağlanabiliyor. Estetiği gerçekleştirecek doktor adayın yüz ifadesini bozmayacak, yüzün yapısına en uygun şekli ile doğal görünümü yakalayabiliyorlar. Buruna şekil verilirken, iç fonksiyonlarına zarar verilmemesi için iyi bir plan ile en doğru sonucu alabiliyorlar.

En İyi Burun Estetiği Nasıl Olmalı

Burnuna estetik yaptırmayı düşünenler, öncelikle karar aşamasında doktorların en iyi operasyonu gerçekleştirebilmesi için tam olarak yaşadığı sıkıntıları anlatması gerekiyor. Doktorun estetik yapacağı adayın ne istediğini anlayabilmesi ve yüz tipine uygun şekli planlayabilme-sinde faydalı olacaktır. Tabi ki bu durumda doktor seçimi de çok önemlidir. Burun estetiğinde dış görünümüne önem verenler için yüz güzelliği psikolojik açıdan adaylar için farklı etkiler bırakabiliyor. Bundan dolayı en iyi doktorun seçilmesi burun estetiğinde en doğal görünümü​ ile hiç ameliyat geçirilmemiş hissi verebiliyor. Tavas Burun Estetiği alanında uzmanlar adayın yüz tipinin estetiğe yatkınlığı ve cilt yapısına göre en çok yakışacak olan burun şeklini önerilerde bulunup, birlikte karar alınmaktadır. Burun estetiği çeşitli seçenekleri olan bir cerrahi operasyondur. Her adaya özel burun tasarımı ile başarılı ameliyat gerçekleştirilmektedir. Her cerrahi ameliyatta olduğu gibi burun estetiğinde de riskler vardır. Burun estetiğinde risklerin en aza indirilmesi ya da sağlıklı sonuca ulaşılabilmesi için doktorların takibi altında tutulmaktadır. Bu yüzden doktorlarımız ile hasta iletişimi oldukça önemlidir. Burun estetiğin karar aşamasında, hastanın kemik ve kıkırdak dokusu, yüz tipi, cilt yapısı, cilt kalınlığı, yaşı ve estetik sonrasında ki beklentileri ile doğabilecek riskler hakkında bilgilendirme yapılıp, operasyon gerçekleştirilir. Ameliyatlar genel anestezi ve lokal anestezi ile açık veya kapalı teknikler uygulanarak gerçekleştirilir.

Burun Estetiğinden Sonra Normal Hayata Dönüş

Burun yüzün şeklini ve güzelliğini estetik ile değiştirir. Estetik sonrasında yapılan işleme bağlı aynı gün ya da 1 hafta içerisinde normal hayata dönmeniz mümkündür. Ayrıca burun estetiğinden sonra dikkat edilmesi gereken kurallar vardır. Bunlar;

  • Ağır egzersizler yapmamanız gerekir.
  • Dış etkenlerden oluşabilecek darbelere karşı burnunuzu korumanız gerekmektedir.
  • Burun iyileşme sürecinden 6 ay sonra tam şeklini almaktadır.
  • Alkol ve sigara kullanılmamalıdır.
  • Burun masajı yapmanız ve güneş ışığından korumanız gerekmektedir.

Burun Estetiğinde Yapılan  İşlemler

Burun yüzün tam ortasında bulunmasından kaynaklı, insan yüzünün en önemli ve en dikkat çekici organıdır. Bu yüzden yüz hatlarının birbiriyle aynı orantıda olması gerekir. Uzmanlar adayın kaş, çene, göz ve yanaklarının dengeli olması için ölçümler ile işlem gerçekleştirir. Burnun iç ve dış fonksiyonlarını kaybetmemesi önceliğimizdir. Estetik alanda çok fazla girişimi içinde barındıran Tavas Burun Estetiği ile uzmanlarımız örnek burun ameliyatları yapmaktadır. Burun estetiğinde küçük olanı büyültmek, çıkıntıları düzeltmek, sarkık olanı kaldırmak, burun kemerinin alınması ve geniş olan burnu daraltma gibi operasyonlar gerçekleştirmekteyiz. Ayni zamanda her insanın yüz hatları birbirinden farklıdır​. Doğru orantıda en ideal burun şeklini en iyi plan ile gerçekleştirmekteyiz.

 

Bir önceki yazımız olan Bodrum Burun Estetiği başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.