04/05/2017 admin

Sultanhisar Burun Ameliyatı

Sultanhisar Burun Ameliyatı
Estetik burun ameliyatı, burnun yeniden şekillendirilmesi işlemidir. Bu operasyon sonucunda, burnunuzda bulunan eğrilik düzeltilebilir, Burnunuzun boyutu arttırılabilir ya da küçültülebilir, burunda bulunan et parçaları alınabilir. Alanında uzman ekipleri tercih etmekte yarar vardır. Sultanhisar burun ameliyatı merkezi olarak, hasta memnuniyetine ayrıca önem veriyoruz. Ameliyat olmadan önce, iyi bir karar vermeniz gerekmektedir. Ani olarak karar vermeyin, düşünmenizi uzun bir zamana yaymakta yarar vardır. Çünkü bu operasyon sonucunda, yüz şekliniz değişecektir, ihmale gelmez. Ameliyat öncesinde beklentilerinizi iyice düşünerek, doktorunuza da beklentilerinizi net bir şekilde dile getirebilmelisiniz. Psikolojik olarak uygunluk ta ayrıca bir öneme sahiptir. Her şeyde olduğu gibi bu operasyon konusunda da hazır bulunuşluk çok önemlidir.
En İyi Yaş Hangisidir?
İnsan vücudunda bulunan kemiklerin gelişimi yaklaşık olarak 18 yaşını bulur. Bu sebep ile doktorlar, zorda kalmadıkça bu yaşa kadar beklemek gerektiğini savunurlar. Her ameliyatta olduğu gibi, burun estetiği ameliyatında da ufak bir risk vardır. Operasyon sonrasında herhangi bir enfeksiyon kapma gibi durumlar oluşabilir. Doktorunuzun önerilerini dikkate alarak, bu durumdan kurtulabilirsiniz. Ancak hekim tercihi de ayrı bir önem taşır. Operasyon için, esaslı bir araştırmaya ihtiyaç vardır. Sultanhisar burun ameliyatı estetik merkezi olarak, çalışmalarımızı titizlik ile yürütüyoruz. Hastalarımızı evvela, operasyon için psikolojik olarak hazırlıyoruz. Estetik ameliyat sonrasında oluşabilecek ufak kanamalar olabilir, 2 gün içerisinde geçmez ise, doktorunuz ile iletişime geçmekte fayda vardır.
Operasyon İçin Cinsiyet Fark Eder Mi?
Günümüzde artık kadın erkek fark etmeksizin estetik burun ameliyatı konusuna ılımlı bakmaktadır. Küçükken geçirilen bir kaza sonucunda, burunda oluşabilecek hasarı ortadan kaldırabilmek amacı ile bu yola başvurulmuştur. Ya da ırsi olarak burnunuzda şekil bozukluğu olabilir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte artık, operasyonlarda da kullanılan aletler de farklılık göstermeye başladı. Daha hızlı hareket edilerek mükemmel sonuçlar elde edilebiliyor. Bu aşamada doktor ile hastanın iletişiminin çok iyi olması gerekmektedir. Hasta, hiçbir şekilde doktorundan çekinmemelidir. Aklına takılan ufacık bir soruyu bile es geçmemelidir. Doktor tercihinde bulunurken, seçtiğiniz doktorun daha önceki hastaları ile görüşebilme olanağı bulursanız, bu sizin açınızdan da gönül rahatlığı sağlayacaktır.
Ameliyat Sonrası Burnun Görünüşü
Ameliyat öncesi önemli olduğu kadar, ameliyat sonrası da ayrı bir öneme sahiptir. Bu zaman diliminde doktorunuzu güzel bir şekilde dinleyerek, onun sözünden çıkmamalısınız.

  • Doktorunuzun size önerdiği ilaçlar haricinde, herhangi bir ilaç kullanmayın.
  • Aşırı zorlanma gerektiren hareketlerden kaçınmalısınız.
  • İlk 2 ay burnunuza darbe almaktan kaçınmalısınız.
  • Gözlük dahi olsa ilk aylarda takmamalısınız.

Sultanhisar burun ameliyatı estetik merkezi olarak, örnek cerrahi müdahalede bulunuyoruz. Bu tarz estetik cerrahilerde güven önemlidir. Ameliyat sonrasında yüzünüzde şişlik ve morlukların olması normaldir. Bu durum kalıcı değildir. Operasyon sonrasında ki 15 gün içerisinde geçmesi gerekmektedir. Burnunuzun gerçek şeklini alabilmesi için en az 6 ay gereklidir. Bu süre 2 yılı da bulabilir. İyi bir operasyon geçirdiğinizi anlayabilmek o kadar da zor değildir. Eğer çevrenizdekiler, sizde ki bir değişimi fark edemiyorsa, doğru yerdesiniz demektir. Sizde merkezimize gelerek cerrahlarımız ile görüşme yapabilirsiniz. Alanında uzman olan cerrahlarımızı sizi dinler ve olması gereken ne ise ona göre bir çalışma yaparak sonucu size söyler. Güvenilir ve kaliteli merkez arıyorsanız, son teknolojik cihazlarımız ile sizi merkezimize bekliyor ve mutlu olacağınız burna sahip olmanız için özenle ve titizlikle çalıyoruz.

 

Bir önceki yazımız olan Bodrum Burun Estetiği başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.