12/06/2017 admin

Seydikemer Burun Estetiği

Seydikemer Burun Estetiği

Burun estetik müdahaleleri, burnun formunu değiştirmeye yönelik bir estetik operasyondur. Ülkemizde ve dünya çapında oldukça sık olarak tercih edilmektedir. Rinoplasti olarak da bilinen bu operasyonlarda burunda hangi sorunlu bölge düzeltilmek isteniyorsa bunun tedavisine yönelik müdahale yapılmaktadır. Bu operasyonlar yoluyla burunda küçülme işlemi gerçekleştirilebilir veya gerekli durumlarda burun büyültme operasyonlarına gidilebilir. Gerekli görüldüğü durumlarda burun ucunda değişiklikler yapılabilir. Bunların dışında kemerli burunlardaki sorunlu görünüm burun törpüleme yoluyla giderilebilir, burunda var olan deformasyonlar giderilebilir.

Bütün bu revizyonları yapabilmek için burun iskeletini düzenleyen yapıları düzenlemek gerekmektedir. Buruna var olan şeklini yumuşak doku, deri, kıkırdak doku ve kemik dokular verir. Burun kökü ise birbirine adeta kenetlenmiş iki kemik tarafından oluşturulur. Burnun bu kısmı oldukça sert ve sağlamdır. Burnun orta kısımlarından itibaren var olan kemik yapılar yerini kıkırdak dokulara bırakmaktadır. Bu bölgeler kemikten oluşan bölgelere nazaran daha yumuşaktır.

Neden Burun Operasyonu Yaptırılır?

Kişinin burun estetik cerrahi operasyonu yaptırmasının birçok sebebi olabilir. Bunların büyük bir çoğunluğu burun görünümünde daha iyileşmiş bir görünüme sahip olma isteği olan kişileri kapsasa da bazı kişiler sahip oldukları çeşitli burun deformasyonları nedeniyle yaşadıkları sağlık problemlerinden kurtulmak için de estetik burun operasyonu tercihinde bulunmaktadırlar. Böylece burun deformasyonları nedeniyle sahip oldukları soluk alma problemlerinden kurtulabilirler.

Mükemmel burun diye bir şey yoktur. Fakat Seydikemer Burun Estetiği olarak kişinin anatomik yapısına ve dileklerine en uygun burun uygulamasının mükemmele en yakın şey olduğunu her fırsatta ifade etmekteyiz. Burunda yapılacak olan en ufak bir değişiklik bile yüzün diğer yapılarını etkileyeceğinden bunlar göz önünde bulundurularak yapılacak olan değişiklik kurgulanmalı ve gerçekleştirilmelidir. Bu evrede estetik cerrahi operasyondan gerçekçi bir beklenti içerisinde olmak da oldukça önemli olmaktadır.

Burun Estetik Operasyonu Nasıl Gerçekleştirilir?

Seydikemer Burun Estetiği olarak alanında uzman cerrahlarımızdan oluşan deneyimli kadromuzla çeşitli örnek estetik cerrahi burun uygulamalarına imza atmış bulunmaktayız. Burun estetik cerrahi ameliyatında burunu oluşturan dokuların belli bir kısmı çıkarılabilir. Başka bir vücut bölgesinden alınan dokular buruna takviye edilebilir. Veya hali hazırda bulunan yapılar üzerinde şekil değişiklikleri yapılabilir. Ameliyatın ameliyat öncesi belirlenmiş amacına göre bu bahsi geçen değişikliklerden bir veya birkaçı ameliyat esnasında uygulanabilir. Burun ameliyatlarında en temel olarak açık yöntemli burun estetiği ve kapalı yöntemli burun estetiği olmak üzere iki tür yöntem vardır. Açık yöntemli burun estetik cerrahi operasyonlarında burun delikleri arasından yapılan bir kesiyle burun yapıları ortaya çıkarılır ve böylece uzman cerrah, bu hareketle sağlanan görüş alanı sayesinde tam bir müdahaleyle burun ameliyatını gerçekleştirir. Fakat bu yöntemin dezavantajı, ameliyat sonrası kişide görünür izler bırakmasıdır.

Diğer bir yöntem olan kapalı yöntemli burun estetiği operasyonunda ise ameliyat kesileri sağ ve sol burun delikleri içerisinden yapılır. Bu yöntemle yapılan müdahalede kesiler içeride kaldığından ameliyat sonrası burunda gözle görünür bir iz kalmaz.    

Operasyon Sonrası Bunlara Dikkat!

Ameliyat sonrasında burun şeklini korumak amacıyla burun içine delikli silikon yaprakçık uygulaması yapılabilir. Bu silikondan oluşmuş yaprakçıklar genel olarak ameliyattan sonraki ilk üç gün içerisinde çıkarılır. Yaprakçıkların çıkarıldığı esnada burunda hafif bir akıntı görünmesi durumu oldukça doğal bir durumdur.

Ameliyat sonrası birkaç hafta boyunca burun bölgesine dokunuma ve hassas davranma konusunda dikkatli olunması gerekmektedir. Ameliyat sonrası yaklaşık olarak bir hafta boyunca sümkürme işleminin uygulanmaması yerinde olacaktır. Size uygulanan estetik müdahalenin türüne göre Seydikemer Burun Estetiği olarak uzman cerrahlarımızın sizin için özel olarak öneride bulunduğu tedavi yöntemlerine harfiyen uymanızı rica etmekteyiz. Böylece iyileşme süreci en sağlıklı şekilde gerçekleştirilecektir.

 

Bir önceki yazımız olan Bodrum Burun Estetiği başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.