07/05/2017 admin

Serinhisar Burun Estetiği

Serinhisar Burun Estetiği
Rahat nefes alabilmek için, uzman tarafından yapılan cerrahi müdahaledir. Kimi hastalar estetik görünüm için ameliyat olmak isterken, kimi hastalar da nefes almakta güçlük çektikleri için burun ameliyatı olmak isterler. Burun ameliyatlarını KBB doktorları da yapar, plastik cerrahi doktorları da yapar. Ancak en iyisini plastik cerrahlar yapar, çünkü onlar bu işin eğitimini daha uzun yıllar almışlardır. Serinhisar burun estetiği olarak, uzman kadromuz ile hizmet vermekteyiz. Estetik işi, alanında uzman kişilerce yapılması gerekir. Eski zamanlarda yapılan ameliyatlar ile günümüzde yapılan ameliyatlar arasında fark vardır. Ameliyat olmak isteyen insanın ne istediği çok önemlidir. Bu aşamada doktor hasta ilişkisi çok önemlidir. Nasıl bir burun istediğini doktoruna rahatlıkla anlatabilmelidir. Ameliyat sonrasında burnunuzda ve yüzünüzde birtakım şişlik ve morluklar oluşabilir. Ama dert etmeyin, doktorunuzun verdiği ilaçlar ve merhemler ile en kısa zamanda iyileşmeniz mümkündür. Ancak doktorunuzun tüm uyarılarına uymanız gerekmektedir.
Burun Estetiği Fiyatları
Estetik cerrahi neredeyse, vücudumuzun her bölgesi için uygulanabilmektedir. Son yıllarda estetik burun ameliyatları da ciddi anlamda artış göstermeye başlamıştır. Gelişen teknoloji de estetik ameliyatlarının çoğalmasında etkendir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte ameliyatlar kolay bir hale gelmiştir. Estetik burun ameliyatı fiyatları, bölgeden bölgeye değişiklik gösterebilmektedir. Hastanenin bulunduğu ilçeye göre, doktorun uzmanlığına göre ve doktorun akademik kariyerine göre fiyatlar değişebilmektedir. Serinhisar burun estetiği olarak, profesyonel ekibimiz ile hizmet vermekteyiz.
Estetik Ameliyatlarında Cinsiyet Fark Eder Mi?
Erkek hastalar burun ameliyatı konusunda çok fazla bir istekte bulunmazlar. Doğal bir görünüme sahip olmasını isterler. Kadınlar, ameliyatları daha çok estetik amaç ile isterler. Erkekler genellikle, burun eti aldırma, kemik eğriliği ya da burun kaldırma gibi ihtiyaçlardan dolayı estetik olmak isterler. Cerrahları genelde, kadınların aşırı istekleri zorlayabilir. Bayanların burunları erkeklere nazaran daha narin ve hassastır. İster erkek burnunda isterse kadın burnunda olsun, ameliyat öncesinde çizim yapılması gereklidir. Hasta, ameliyat sonrasında nasıl bir buruna kavuşacağını görmelidir. Yapılan bu ön hazırlık, hem doktorun işini kolaylaştırır hem de hastanın beklentilerini karşılar. Burun estetiği kimlere yapılmalıdır?

  • Burun kemiğiniz kemerli ise,
    • Burun delikleriniz fazlasıyla geniş ise,
    • Burun şeklinizden memnun değilseniz,
    • Geçirdiğiniz herhangi bir kaza sonrasında estetik cerrahi müdahale gerekebilir.


Normal Hayata Ne Zaman Dönülür?

Doktorlar tarafından uygun görülmedikçe buruna tampon konulmaz. Bazı özel durumlarda 1-2 gün süre ile konulabilmektedir. Göz çevresinde oluşan morluklar, ameliyat sonrası geçmektedir. Ameliyat sonrasında ki ikinci haftada morluklar tamamen kaybolur. Ameliyat yaklaşık olarak 2 saat sürebilir; ancak bazı özel hastalarda durum değişebilir. Serinhisar burun estetiği olarak, uzmanlarımız ile örnek burun estetiği yapıyoruz. Kalıcı bir morluk söz konusu değildir. Ameliyat sonrasında hasta, birkaç saat içerisinde eve gidebilir. Morarma ve şişmeyi azaltmak adına, bu bölgelere soğuk kompres uygulanabilir. Burun alçısı genellikle 7-10 gün içerisinde çıkarılır. Ameliyat sonrası ilk 1 hafta dinlenmenizi tavsiye ederiz. İlk 2 ay gözlük kullanmak yasaktır. Burnunuza gelen ağırlık, estetik ameliyatınızı zedeleyebilir. Şekil bozukluğu oluşabilir. Burnunuzun gerçek şekil alabilmesi için, 6 ay ile 12 ay arası bir süre gereklidir.

 

Merkezimizde son teknolojik cihazlar kullanılmakta olup, uzmanlarımızın her biri işinde uzmandır. Sizde burun estetiği yaptırmayı düşünüyor ve kaliteli estetik cerrahi merkezi arıyorsanız sizi merkezimize bekliyoruz. İletişim numaralarımızdan bizi arayabilir ve randevu alabilirsiniz. Uzmanlarımız size özel çözümler ve öneriler ile burun estetiği konusunda sorun yaşamayacak operasyonlar gerçekleştirmektedirler.

Bir önceki yazımız olan Bodrum Burun Estetiği başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.