09/07/2017 admin

Pamukkale Burun Ameliyatı

Pamukkale Burun Ameliyatı

Burun yüzün en gözde bölgesinden yer almasından dolayı yüze bakıldığında ilk dikkat çeken yerdir. İşte bu yüzden de burundaki estetik görünüm çok önemlidir. Genetik olarak her insanın burnu eğri, yamuk ya da olması gerektiğinden büyük olabilir veya kaza sonrasında burna darbe alarak burnunuzun eski görünümünü kaybedebilir ve de aynaya baktığınızda rahatsız olabilir, insanların bakışlarından da rahatsız olabilirsiniz. Bu yüzden de estetik burun ameliyatı olarak çok daha estetik ve yüzünüze yakışabilen bir burna sahip olabilirsiniz. Burun estetik ameliyatlarının birçok çeşidi bulunmaktadır. Lazerle burun ameliyatı, ameliyatsız burun ameliyatı, ameliyatlı burun ameliyatı, burun ucu kaldırma ameliyatı ve buna benzer birçok ameliyat bulunmakta. Burun ameliyatları her ilde çok yaygın olmamakla birlikte çok da tercih edilmemektedir. Bu yüzden de çevre etkeninden çekinen ufak kesimlerde insanlar bakışlardan çekindiklerinden dolayı estetik müdahaleye sıcak bakmazlar. İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa gibi illerimiz gelişmiş ve de kalabalık olduğundan dolayı insanlar birbirlerini kınamak yerine birbirlerini bu duruma teşvik ederek burun estetik ameliyatlara oldukça sıcak bakmaktadırlar. Pamukkale burun ameliyatı da son zamanlarda tercih edilmeye başlanmıştır. Son derece işinin ehli uzmanlara sahip ve de son derece güvenli çalışmaktadırlar.

Burun Ameliyatı Neden Yapılır?

Merkezimizde yapılan ve Avrupa standartlarından yapılan estetik operasyonları için bizimle istediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz. Burun ameliyatının birçok çeşidi bulunmaktadır. Burun küçültme, burun büyültme, burun ucu kaldırma, burundaki kemik alınması gibi birçok işlemi bulunmaktadır. Melezimizde yapılan Pamukkale burun ameliyatı ve estetiği, burundaki bir takım bozuklukların yeniden düzeltilmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Bu ameliyatlarda genel anestezi ya da anestezi kullanılmaktadır. Burun estetik ameliyatlarının süresi anestezi ve de uyandırılma süresi içerisinde 1 ila 2 saat sürmektedir. Burun estetiği ameliyatının ardından, hastalar genel olarak aynı gün ameliyat olur ve eve taburcu olarak gönderilirler. Burun estetik ameliyatının sonrasında hastalar da birkaç günde ayağa kalkarak doktor kontrolü ve de bilgisi ile işe gidebilir ve hayatlarına devam edebilirler. Pamukkale burun estetiği, hastalar ve de estetik cerrahlar arasında kurulan kontrakt ameliyatlarının başarısı da bu seyirde önemli bir rol oynamaktadır.

Burun Estetiği Ameliyatı

  • Ameliyat süresinde anestezi süresi dâhil 1 ila 2 saat arasıdır. Ameliyat esnasında burnun deliklerinin içinden ve yapılan kesiklerle ameliyat başlar.
  • Burun sırtı, burun ucu ve de varsa içi ile ilgili problemler düzeltildikten sonra burun deliklerine tampon konularak burun sırtına alçı atel konur, ameliyat sonlandırılır.
  • Göz kapaklarında ise şişlik ve de morluğu minimum seviyeye indirmek açısından ilk günde göz kapakları flaster ile kapatılır.
  • Doktor kontrolünde de hasta ameliyat sonrasında aynı gün içerisinde eve gönderilebilir.

Pamukkale burun ameliyatı  için merkezimizden Avrupa standartlarında hizmet alabilirsiniz. Ayrıca merkezimizde yapılan burun ameliyatı sonrasında yüzde şişlik, burun ve baş ağrısı, halsizlik hissedilebilir. Doktorumuzun vereceği ilaçlar sayesinde bu etkileri minimum seviyeye indirebilirsiniz. Hastalarda yapılarına göre gözlerin etrafında morluk ve de şişlik nadiren de olsa görülür. İlk günlerde ihtiyaçlar dışında sırta birkaç adet yastık konularak yatılması önerilmektedir. Tampon olduğundan dolayı nefes almak zorluk verse de ağızdan nefes alarak bu zorluğu giderebiliriz. Hapşırma sırasında ağız açık ve de derin nefes alınarak, bu histen kurtarılabilir. Burundaki tamponlar çekilse bile 2 ila 4 ay arasında nadiren de olsa nefes alma problemleri yaşanabilir.  Sizde merkezime gelerek ihtiyacınız olan burun estetiği ya da ameliyatı için uzmanlarımızın tecrübelerinden yararlanabilirsiniz.

 

 

Bir önceki yazımız olan Bodrum Burun Estetiği başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.