15/06/2017 admin

Nazilli Burun Estetiği

Nazilli Burun Estetiği

Estetik burun ameliyatı çağımızda en revaçta olan estetik cerrahi müdahaleler arasında başı çekmektedir. Bu estetik müdahale estetik müdahalenin gerçekleşeceği kişinin yaşına, cinsiyetine, kullandığı ilaçlara, sahip olduğu anatomik yapıya ve anatomik yapıdaki bozukluğun neden olduğu sağlık problemine göre farklı yöntemlerle uygulanmaktadır. Bu yöntemlerden en iyi sonuç verip kişinin en kolay iyileşme gösterdiği yöntemlerden biri ise burun ucu estetik operasyonudur.

Nazilli Burun Ucu Estetiği

Burun yapısında var olan kemik ve kıkırdak dokularına müdahale işleminde bulunmadan sadece burun ucuna uygulanan burun estetik cerrahi müdahalelerine verilen addır. Uygulama esnasında kemik ve kıkırdak dokusuna müdahalede bulunulmadığından ameliyat kolay bir şekilde gerçekleştirilir ve iyileşme süreci de kemik ve kıkırdak müdahaleli operasyonlara göre oldukça kısa sürmektedir. Burun ucu estetik müdahalesi atel, tampon veya bandaj kullanılmadan uygulanmaktadır. Burun yapısında bulunan kemik ve kıkırdak dokunun uygulama gerçekleşmeden önce tam anlamıyla gelişimini tamamlamış olması gerektiği için bu tip ameliyatlar yaklaşık olarak 18 yaş sonrasındaki herkese uygulanmaktadırlar. Ancak çeşitli genetic faktörler ve çevresel etkiler de göz önünde bulundurularak bahsi geçen yaş sınırı esnek tutulmalıdır.

Burun Ucu Estetiği Kimlere Yapılır?

Burun ucu estetiği uygulaması yalnızca burun ucu deformasyonlarına bağlı problemli burunlarda kullanılır. Diğer türde problemli burunlarda kişinin fizyolojik yapısına ve sahip olduğu problemin çözümüne cevap verecek türde bir uygulama seçimi yapılması gerekmektedir. Ameliyat esnasında genellikle burun ucu kaldırma ve burun deliklerindeki sıkıntıların giderilmesi işlemleri gerçekleştirilir. Bu tür ameliyatlarda hastanın durumuna göre genel anestezi veya lokal anestezi kullanılmaktadır. Yine bu tür ameliyatlarda açık teknikte burun ameliyatı yöntemi ve kapalı teknikte burun ameliyatı yöntemi kullanılabilir. Burnunuzun estetik müdahale sonrası nasıl bir görünüme sahip olacağını dilerseniz uzman cerrahınıza danışarak bilgisayar ortamında da deneyimleyebilirsiniz. Nazilli Burun Estetiği olarak uzman kadromuz ile her zaman size bu danışmanlık hizmeti vermekten mutluluk duymaktayız. Alanında uzman, örnek estetik cerrahi müdahalelere imza atmış kadromuz siz hastalarımıza hak ettikleri hizmeti vermekten mutluluk duymaktadır.

Burun Ucu Estetiği Uygulaması Sonrası Dikkat Edilecekler

Burun ucu estetik uygulaması her ne kadar kolay bir estetik cerrahi uygulama gibi görünse de en hızlı iyileşmenin sağlanabilmesi ve iyileşme sürecinde can sıkıcı hiçbir komplikasyonun gözlemlenmemesi için bazı noktalarda dikkatli olmak gerekmektedir. Kişilerin burun ucu estetik cerrahi müdahalesi sonrası dikkatli olması gereken noktaları Nazilli Burun Estetiği olarak uzmanlarımız sizin için şu şekilde sıralamaktadır.

  • Kişinin iyileşme dönemi süresince ağır spor yapmaması gerekmektedir.
  • Burnunuzu bu süreçte olası darbelere karşı koruma altına almış olmanız gerekmektedir.
  • Alkol ve sigara kullanımları konusunda dikkatli olunmalı, mümkünse iyileşme sürecinde tüketimde bulunulmamalıdır. Bu sayede iyileşme dönemi en verimli şekilde atlatılacaktır.
  • Bu süreçte burnunuzu güneşin zararlı ışınlarına karşı koruma altına almış olmanız gerekmektedir.
  • Burun bölgesine iyileşme sürecinde burun masajı uygulaması yapmanız gerekmektedir.

Tüm bu bahsi geçen durumlar konusunda dikkatli olunduğunda iyileşme süreci en sağlıklı şekilde atlatılıp kişi en kısa sürede sosyal yaşamına geri dönebilmektedir. Bu süreçte de estetik burun cerrahi uygulamasını gerçekleştirmiş olan uzman cerrah ile hasta arasında kurulacak olan diyalog çok önemli bir yer kaplamaktadır. Nazilli Burun Estetiği estetik cerrahi merkezi olarak bu süreçte uzman kadromuz ile her türlü danışma ve komplikasyonlar konusundaki önlemlerle siz değerli hastalarımızın yanında yer almaktayız. Kaliteli ve sağlıklı bir yaşam bir adım kadar uzağınızda yer almaktadır.

 

Bir önceki yazımız olan Bodrum Burun Estetiği başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Tagged: , , ,