18/06/2017 admin

Milas Burun Estetiği

Milas Burun Estetiği

Burun estetik cerrahi operasyonu, uzman estetik cerrahların erkek ve kadınlarda en sık uyguladığı cerrahi operasyonlardan biridir. Dünya üzerinde ise en çok tercih edilen estetik cerrahi uygulamalarından biri olmaktadır. Kişide birçok nedenle burunda şekil bozuklukları oluşmuş olabilir. Örneğin: doğuştan gelen şekil bozuklukları var olabilir ve bunlar sağlıkla ilgili birçok problem yola açıyor olabilir. Küçük yaşta geçirilen düşme ve çarpma gibi travmalar sonucu problem oluşmuş olabilir. Yada daha sonra geçirilen trafik kazaları gibi olaylar bu gibi durumlara neden olabilmektedir. Burun estetik cerrahi operasyonları bu gibi durumlarda ortaya çıkmış olan şekil bozukluklarının ve bu şekil bozukluklarının neden olduğu sağlık problemlerinin ortadan kaldırılması için en doğru uygulamaları kişilere sunmaktadır. Kişinin kendi kararıyla almış olduğu burun görünümünü değiştirme düşüncesi estetik cerrahlar yoluyla gerçeğe dönüştürülebilmektedir. Bu uygulamalarda estetik bir görünümün elde edilmesi amacının yanısıra, burun deformasyonlarından kaynaklı sağlık problemlerinin de en doğru şekilde ortadan kaldırılması amaçlanmaktadır.

Hangi Durumlarda Burun Estetiği Uygulamasına Başvurulur?

Burun estetik cerrahi operasyonlarının yalnızca burunda estetik bir görünüm elde etmek amacıyla yapıldığını düşünmek yanlış bir kanıdır. Aslında hastaların büyük bir çoğunluğunu da solunum problem yaşaması dolayısıyla burun estetik cerrahi uygulaması yoluna başvuran kişiler oluşturmaktadır. Böyle durumlarda eğer kişide solunumu zorlaştıran problemin yanında başka bir problem de burun görünümünü deformasyona uğratmışsa, ameliyat esnasında bu iki problemin de çözümlenmesi yoluna gidilebilmektedir. Solunum problemlerine bağlı ameliyatlar çok acil durumlar gerektirmiyorlarsa kadınlar için en az 16 yaş, erkekler için ise en az 18 yaş baremine ulaşmış olmayı gerektirmektedir. Böylece kemik gelişimi tamamlanmış olacağı için estetik cerrahi müdahale en iyi sonuçların alınması ve bu sonuçların korunması üzerine kurulu bir senaryo üzerinde yürüyebilmektedir. Milas Burun Estetiği , bu süreçte size en doğru bilgiyi ve en kaliteli hizmeti vermek için her gün kadrosuna örnek estetik cerrahi burun uygulamalarına imza atmış yeni uzman cerrahlar katmaktadır.

Burun Estetiğinde Doğallık

Burun estetik cerrahi müdahalelerinde temel amaç kişinin eğer varsa var olan burun deformasyonundan kaynaklı sağlık problemini ortadan kaldırmak ve kendisine en yakışacak, doğal görünümlü buruna sahip olmasını sağlamaktır. Burada kişinin sahip olduğu yüz hatlarıyla uyumlu bir burun uygulaması gerçekleştirilmesi elzem bir durumdur. Böylece ameliyat uygulaması dışarıdan anlaşılamayacak, kişi doğal ve estetik bir burun görünümüne sahip olacaktır. Uygulanacak olan operasyon tamamen kişiye özel olmalıdır. Uygulanacak operasyon öncesi Hasta ve uzman cerrah olabilecek en detaylı şekilde konuşmalıdır. Hasta bu evrede cerrahla bütün problemlerini paylaşmalı, var olan tüm dileklerini ifade etmeli ve ameliyattan beklentisini açık bir şekilde ifade etmelidir. Böylece kendi anatomik yapısına ve dileklerine en uygun uygulama uzman cerrah tarafından uygulanabilecektir. Bu evrede kesinlikle alanında uzman bir cerrahla çalışmak ameliyattan alınacak sonuca doğrudan etki etmektedir. Bu nedenle estetik burun müdahalesi yaptırmak isteyen hastaların alanında uzman estetik cerrahların danışmanlığını alması gerekmektedir Milas Burun Estetiği olarak size bu hizmeti en iyi şekilde vermeyi kendimize bir borç olarak görmekteyiz. Estetik cerrahi burun operasyonlarında elde edilecek görüntünün en doğal halde olması belli başlı bazı koşullara bağlıdır. Bunları ifade etmemiz gerekirse;

  • Gerçekleştirilecek olan burun uygulamasının kişinin anatomik yapısına uygun olması.
  • Kişinin sahip olduğu yüz oranlarıyla uyumlu, göze hoş görünecek bir burun uygulamasının gerçekleştirilmesi.
  • Doğal insan anatomisine aykırı bir kusursuzluk sergileyecek görüntülerden uzak durulması olarak sıralayabiliriz.

Peki Burun Estetiği Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

Burun estetik cerrahi uygulaması öncesinde öncelikle sağlığımıza dikkat etmeliyiz. Düzenli uyku her estetik cerrahi operasyonda olduğu gibi burun estetik cerrahi operasyonlarında gerekli olan bir koşuldur. Kişinin düzenli olarak kullandığı ilaçlar var ise bunların muhakkak cerrahi operasyonu gerçekleştirecek olan cerrahımızla paylaşılması gerekmektedir. Asprin gibi kan sulandırıcı ilaçların kullanımı ameliyat esnasında veya sonrasında çeşitli kanama sorunlarına yol açabilmektedir. Bu nedenle ameliyat uygulamasından en az 15 gün önce bu tip ilaçların kullanımının bırakılması gerekmektedir. Yine doğum kontrol ilacı gibi hormon ilaçlarının kullanımı da uygulamayı gerçekleştirecek uzman hekimle paylaşılmalıdır. Operasyondan en az 15 gün önce eğer kişi sigara içiyorsa sigara kullanımını bırakmalıdır. Bu şekilde estetik cerrahi uygulama sonrası yaranın iyi olma hızı azalacak, bu süreç sorunsuz bir şekilde yürütülebilecektir. Aynı şekilde bu durumda alkol kullanımının bırakılması da bu sürece olumlu yönde etki edecektir. Milas Burun Estetiği uzman hekim kadrosuyla estetik cerrahi uygulama öncesı sırası ve sonrasında size hak ettiğiniz ayrıcalıklı deneyimi sunmaktadır.

 

Bir önceki yazımız olan Bodrum Burun Estetiği başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.