21/06/2017 admin

Merkezefendi Burun Estetiği

Merkezefendi Burun Estetiği

Tıbbi olarak nazoplasti ve rinoplasti olarak da anılan burun estetiği, estetik cerrahinin yaygın olarak tercih edilen bir uygulamasıdır. Burun estetiği öncelikli olarak görsel açıdan güzel bir buruna sahip olmak için tercih edilse de bazı hastalar tarafından solunum şikâyetleri gibi burnun fonksiyonel işlevlerinden kaynaklı sıkıntılardan dolayı da tercih edilebilmektedir. Estetik açıdan büyük bir öneme sahip olan burun, işlevleri (nefes alma, koku alma, solunan havanın nemlendirilmesi, ısıtılması, solunan havadaki yabancı partiküllerin filtrelenmesi vb.) açısından da sağlığımızın önemli bir parçasıdır. Gerek görsel gerekse fonksiyonel anlamda burunla ilgili yaşanan sıkıntılar kişinin psikolojisini olumsuz yönde etkileyerek yaşam standardını düşürmektedir.  Buruna yapılan ufak bir dokunuş görsel anlamda olumlu bir katkı sağladığı gibi psikolojik anlamda da rahatlama sağlar. Yüz hatlarına uyumlu bir şekilde gerçekleştirilen burun estetiği, doğal bir görünüm sağladığı gibi daha etkileyici yüz hatları oluşturmaktadır. Etkileyici yüz hatlarına kavuşan kişiler, sosyal hayatlarında daha özgüvenli bir kişiliğe kavuşurlar. Burun estetiği yaptıran kişilerin estetik görünüşle elde ettikleri faydanın dışında solunum kalitelerinin artması sebebi ile bedensel kondisyonlarının da arttığı görülmektedir. Burun estetiği 18 yaşından büyük olmak şartıyla herkese uygulanabilen bir operasyondur. Operasyondan olumsuz sonuç elde etme yüzdesi oldukça düşüktür. Kişinin memnun kalmayacağı bir burunla karşı karşıya kalmaması adına kendi beklentilerinden öte doktorunun yüz hatlarına göre belirlediği burun şekli daha doğru bir tercih olacaktır.

Burun Estetiği Ameliyatı

Burun ameliyatları açık ve kapalı olmak üzere iki şekilde yapılmaktadır. Merkezefendi burun estetiği hizmeti olarak burun ameliyatı hususunda uzman kadrosu ile başarılı ve örnek teşkil eden sonuçlara imza atmaktadır. Öncelikli olarak hastanın beklentisi göz ardı edilmeksizin kişinin yüz hatları ve kemik yapısı dikkate alınarak bilgisayar ortamında gerçeğine yakın olarak kişiye en yakışacak olan burun şekline karar verilir. Burun şekli belirlenirken amaç tek tip burun tipi oluşturmaktan öte kişisel farklılıklar göz önünde bulundurularak şahsın anatomisine en uygun görüntüyü elde etmektir. Bu şekilde ameliyat sonrası oluşturulacak görüntüde doğal bir burun görünümü oluşturulabilmektedir. Burun estetiği ameliyatında ağrısız bir operasyon gerçekleştirilmesi için genel anestezi uygulamaktayız.

Burun Ameliyatı Sonrası Yaşananlar

Düşünceleri en çok meşgul eden sorulardan biri burun estetiği ameliyatından sonra iz kalıp kalmadığıdır. Mekezefendi burun estetiği, uzmanlarımız tarafından gerçekleştirdiği operasyonlarda işinin gerekleri doğrultusunda diğer uygulanan operasyonlardan farklı olarak görünürde herhangi bir iz oluşmamasına özen göstermektedir. Diğer bir soru ameliyat sonrası ağrı yaşanıp yaşanmadığı hususundadır. Merkezimizde gerçekleştirdiğimiz ameliyat sonrası birkaç gün yaşanacak ağrılar ciddi boyutta olmayacaktır. Doktorunuzun tavsiyesi doğrultusunda dikkat edeceğiniz birtakım noktalarla iyileşme sürecini kısaltabilir, burnunuzun sağlıklı görünümüne çok daha çabuk kavuşabilirsiniz.

Burun Estetiğinin Katkıları

Burun estetiği sonrası daha etkili bir ifadeye kavuşarak estetik görünümü artan bireyler aynı zamanda burunlarının işlevsel bozukluklarının da giderilmesi sebebiyle kendilerini daha sağlıklı ve mutlu hissetmeye başlarlar. Güzel olduğunu hissetmek kadın-erkek herkesin en doğal hakkıdır. Merkezefendi burun estetiği, profesyonel eller aracılığıyla hastalarının daha iyi görünme ve daha sağlıklı yaşama haklarına duyduğu saygı doğrultusunda işini en iyi şekilde gerçekleştirmektedir. Siz de işinin ehli olan kişilerce iyi bir görümüme kavuşmak istiyorsanız bizimle iletişime geçiniz. İletişim numaralarımızı kullanarak randevu alabilir ve merkezimize gelerek uzmanlarımız ile görüşebilirsiniz. Sizi rahatsız eden burun yapınızı uzmanlarımız profesyonel şekilde sizi mutlu edecek teknik bilgi ve tecrübeye sahiptirler.

Bir önceki yazımız olan Bodrum Burun Estetiği başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.