21/06/2017 admin

Menteşe Burun Ameliyatı

Menteşe Burun Ameliyatı  

Estetik burun operasyonları kişilerin daha memnun olabilecekleri bir burun görünümüne sahip olmaları için başvurdukları bir yöntemdir. Estetik burun operasyonlarını kemerli buruna sahip insanlar da oldukça fazla tercih etmektedirler. Kemerli burun ameliyatlarında burunda yer alan fazlalıkların alınarak kişiye daha doğal bir görünüm kazandırılması amaçlanmaktadır. Burun kemeri problemi olan kişilerde burun görünümü aşağıya doğru sarkmakta, burun kemeri düşüklüğü olan kişilerde ise daha yayvan bir burun görünümü gözlenmektedir. Kişinin sosyal yaşamını ve psikolojik durumunu olumsuz olarak etkileyebilen bu durum kemerli olan kısımda yapılan törpülenme işlemi ile düzeltilebilmektedir.

Kemerli Burun Ameliyatı Fiyatları

    Bütün estetik cerrahi müdahaleler gibi kemerli burun estetik cerrahi müdahalelerinin de belli bir fiyat baremi vardır. Bu fiyat bareminin çok üstü ve çok altında fiyatlarda uygulanacak olan estetik cerrahi uygulamalar kişilere maddi ve manevi anlamda zararlar vermektedir. Bu nedenle bu konuda estetik cerrahi müdahale uygulaması yaptırmak isteyecek kişilerin çok dikkatli olması gerekmektedir. Estetik cerrahi müdahaleyi uygulayacak olan uzman plastik cerrah ile yapacağınız detaylı muayene sonucunda cerrahınız size net bir fiyat bilgisi verecektir. Tüm burun estetik cerrahi muayeneler kişiye özeldir ve bu nedenle titizlikle planlanmalıdır. Menteşe Burun Ameliyatı, gerçekleştirmiş olduğu örnek estetik cerrahi müdahaleler ile alanında uzman cerrah kadrosuyla hastalarına en doğru bilgiyi ve en değerli hizmeti vermeyi kendine amaç edinmiştir.

Kemerli Burun Ameliyatı

Burun cerrahi müdahalesini gerçekleştirecek olan uzman plastik cerrahınız tarafından gerçekleştirilecek muayenede burunuzda sahip olduğunuz kıkırdak ve kemik doku en ince ayrıntısına kadar incelenir. Bu muayene esnasında burunda düzeltilmesi gereken kısımlar en ince ayrıntısına kadar analiz edilir. Daha sonra plastik cerrahi müdahale esnasında burun kemeri fazlalığı törpülenerek düzelme sağlanır. Kişinin kemerli burun eksikliği olduğu durumlarda da kişinin sahip olduğu diğer bölgelerden alınacak kıkırdak ve gerekirse kemik doku burun yapısına eklenir. Burun ucu küçültme işlemi için de gerçekleştirilen kemerli burun estetiği operasyonu, kişiye daha küçük ve yüzüyle daha orantılı olan bir burun sunmayı amaçlar. Bu ameliyat uygulamasında kişinin burun yapısının doğallığından çıkmaması ve aşırı bir burun ucu kaldırma işleminin yapılmaması gerekmektedir. Menteşe Burun Ameliyatı ailesi olarak sizin için en doğal burun görünümünü kazanmanızı sağlamaktan gurur duymaktayız. Bu alanda gerçekleştirmiş olduğumuz örnek burun estetiği operasyonları ile size en iyi hizmeti sunmaktan kıvanç duymaktayız.

Kemerli Burun Ameliyatı Sonrası

Kemerli burun ameliyatı yaklaşık olarak 2 saat süren bir operasyondur. Burun ameliyatından sonra hasta ertesi gün taburcu edilir ve iyileşme evresi böylece başlar. Ameliyattan sonra belli bir süre hastanın başını tuvalet dışında aşağıda tutmaması gerekmektedir. Böylece olası ameliyat sonrası kanama, ağrı ve morlukların da önüne geçilmiş olunur. Belli bir dönem kişinin burun bölgesinde şişlik ve morluklar görülmesi normaldir. Belli bir süre sonra tam iyileşme sağlanır ve kişi sosyal hayatına geri döner. Bu evrede kişinin uzman plastik cerrahının vermiş olduğu tavsiyelere harfiyen uymuş olmaları gerekmektedir. Böylece estetik cerrahi burun müdahalesi gibi kompleks bir estetik cerrahi operasyon, oldukça kolay ve hasta için başarılı bir süreç haline gelmektedir. Bu süreçte tam iyileşme gösterinceye kadar ağır spor faaliyetlerinden kaçınmak gerekmektedir. Bunun yanında bu süreçte burnu çarpma etkilerine karşı korumak gerekmektedir. Yaklaşık bir ay sonra hasta tam bir iyileşme gösterip sosyal hayatına tamamen geri dönebilmektedir. Menteşe Burun Ameliyatı ailesi olarak bu süreci en sağlıklı şekilde geçirmenizin yolu desteğimizden geçmektedir. Uzman kadromuz size en iyi hizmeti vermek için sürekli gelişmekte ve değişmektedir.

 

Bir önceki yazımız olan Bodrum Burun Estetiği başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.