24/06/2017 admin

Köyceğiz Burun Estetiği

Köyceğiz Burun Estetiği

Burun kısaca özetlememiz gerekirse genel olarak yedi parçadan oluşur. Üst kısımda sağlı ve sollu olarak bulunan burun kemikleri, burun deliklerini iki ayrı kısma ayıran kıkırdak, yukarıda bulunan burun kemikleri ve aşağıya devam eden sağ ve sol kısımlarda bulunan burun kıkırdakları ve son olarak da burun kanat kıkırdakları. Bu burunda var olan yapılar buruna kendi içinde eşsiz ve üç boyutlu bir görünüm sağlar. Burun estetik cerrahi müdahaleleri esnasında burnun var olan bu üç boyutlu yapısı bozulmadan, burnun hava yolları daraltılmadan, eğer hava yolları kişiye sıkıntı yaşatacak derecede darsa genişletilerek buruna şekil verilir.

Burun Estetiği Nedir?

Burun estetiği Türkiye’de ve dünyada estetik cerrahi kliniklerinde en sık uygulanması gerçekleştirilen estetik cerrahi uygulamadır. Bu estetik cerrahi uygulama genel olarak temel dört amaçla gerçekleştirilir:

  • Kişi burnunun görüntüsünden hoşnut değildir, sadece burun şeklinin düzeltilmesi için estetik burun cerrahi operasyonu yoluna başvurabilir.
  • Kişi hem sahip olduğu burun şeklinden şikâyetçidir hem de burundan nefes almayla ilgili problemlere sahiptir. Bu gibi vakalarda hem burun şeklini iyileştirici, hem de burundaki nefes alma problemini çözme yönünde bir ameliyat senaryosu hazırlanır.

Yine kazalara bağlı burun deformasyonları da estetik burun cerrahi operasyonu yoluyla giderilir. Burun uzvu vücudumuzdaki konumu nedeniyle darbelere açık bir uzuvdur ve düşme, yaralanma durumlarında eğer korunamazsa ilk yara alacak uzuv konumundadır. Kırık vakalarında bazen vücudun başka bölgelerinden kemik ve kıkırdak doku alımı gerçekleşmesi gerekebilir. Gereken doku kemik doku olduğunda genellikle kalça kemiğinden parça alımına başvurulur. Kullanılması gereken doku kıkırdak doku ise kulak ya da kaburga kıkırdağı kullanılabilir.

Bunların dışında bir de gerçekleştirilmiş estetik burun cerrahi operasyonlarını daha da iyi bir düzeye taşımak için gerçekleştirilebilen sekonder estetik cerrahi burun operasyonları sayılabilir. Bu operasyonlar yoluyla burun görünümü daha da iyi bir düzeye getirilir. Çoğunlukla ilk operasyon kadar geniş çaplı bir müdahale gerektirmez. Köyceğiz Burun Estetiği tüm bu estetik operasyon uygulamalarında örnek estetik burun uygulamalarıyla siz hastalarına en iyi hizmeti vermektedir.

Burun Estetik Ameliyatları Bize Neler Vaat Ediyor?

Burun estetik cerrahi operasyonları yoluyla burundaki sorunlu kemer görünümü iyileştirilebilir, düşük görünen burun ucu kaldırılabilir, burun sırtı görünümünde düzeltmelere gidilebilir, burunda sorunlu bir uzunluk varsa bu durum giderilebilir. Bu gibi problemler Köyceğiz Burun Estetiği olarak uzman cerrahlarımızın yanınızda yer alıp sizin istek ve ihtiyaçlarınızı dinleyerek size en uygun estetik cerrahi yöntemine karar vermesi yoluyla gerçekleşmektedir.

Burun Estetiği Kimlere, Ne zaman Uygulanabilir?

Burun estetik cerrahi operasyonları genel olarak kadınlarda 16 yaşından sonra, erkeklerde ise 18 yaşından sonra gerçekleştirilmeye başlanır. Bu yaş sınırı kişinin kemik ve kıkırdak gelişiminin estetik operasyon öncesinde tamamlanmış olması açısından önemlidir. Bunun dışında estetik cerrahi operasyona kişinin ruhsal açıdan da hazır olması ve estetik cerrahi operasyondan kendi adına neler beklediğinin cevabını vermiş olması gerekmektedir. Aksi takdir de estetik operasyon sonrası kişide çeşitli psikolojik problemler gözlenmesi olasıdır.

Kişinin estetik cerrahi operasyondan gerçek dışı beklentileri olmamalıdır. Burnunun kavuşacağı estetik görünümün estetik operasyon öncesi sahip olduğu burun anatomik yapısına da bağlı olduğunu, bu çerçevede değerlendirildiğini unutmamalıdır. Köyceğiz Burun Estetiği olarak fiziksel yapınızın elverdiği en iyileşmiş estetik burun görünümüne sahip olmanız için uzman kadromuz ve örnek estetik burun uygulamalarımızla siz değerli hastalarımızın hizmetindeyiz. Detaylı bilgi için bizimle dilediğiniz zaman iletişime geçerek detayları uzmanlarımızdan öğrenebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Bodrum Burun Estetiği başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.