10/05/2017 admin

Köyceğiz Burun Ameliyatı

Köyceğiz burun ameliyatı

Burun vücudun en önemli organları arasında yer almaktadır. Çünkü bünyenin sağlıklı ve zinde olabilmesi için temiz oksijenle beslenmesi gerekmektedir. Ağız yoluyla alınan hava ile burundan alınan hava kalitesi farklı olmaktadır. Ağızdan alınan hava direkt olarak mideye ulaşır. Burundan alınan nefes ise öncelikle burun kılları tarafından filtrelenir belirli bir ısı ve nem seviyesi ile vücuda aktarılır. Nefesle alınan oksijen kana karışır, kan ise bütün organları besler. Tabi bunun için burun tıkanıklığınız varsa öncelikle bunun kalıcı olarak tedavi edilmesi gerekmektedir. Burun dışarıdan çok düzgün görünmesi tıkanıklığın olmayacağı anlamına gelmez.

Burun Tıkanıklığının Olumsuz Etkileri Nelerdir.

Burun tıkanıklığı doğuştan ve kalıtsal olabildiği gibi sonradan da meydana gelebilmektedir. Kemik eğriliği, burun etinin şişmesi (konka) ve kıkırdak yapı bozukluğu  tıkanmanın nedenlerini oluşturmaktadır.  Eğer burunda tıkanıklık varsa doktora gitmeden kendinizde anlayabilirsiniz. Nezle ve grip gibi bir hastalığınız yokken ağzınız kapalı iken her iki burun deliğinden rahat nefes alabilmeniz gerekir. Rahat nefes alamadığınızda aşağıdaki durumlar görülmektedir.

  • Kalitesiz ve kesintili uyku
  • Horlama
  • Unutkanlık
  • Spor gibi aktivitelerde zorlanma
  • Devamlı ağzı açma zorunluluğu
  • Konuşurken zorlanma ve sesin kötü çıkması

Gibi olumsuzluklar sıkça görülebilmektedir. Eğer bu şikayetlerin bir kısmı dahi varsa uzman bir Kulak Burun Boğaz Doktoruna muayene olmanız gerekir.

Ameliyatı İçin Önemli Hususlar

Nefes almadaki sıkıntıların giderilmesi için mutlaka uzman bir hekime başvurmanız gerekmektedir. Alanında uzmanlaşmış doktorları bünyesinde bulunduran Köyceğiz burun ameliyatı  merkezimiz, uzun zamandan beri yaşamış olduğunuz sıkıntıdan kurtaracaktır. Muayene esnasında doktorlarımız tarafından mikro kamera ile burun içi incelemesi yapılarak teşhis konur. Ameliyata karar verildiğinde ameliyatın yapılış yöntemi, hastanede kalma süresi ve sonrası için bilgilendirilme yapılmaktadır. Ameliyat yöntemleri de teknolojiyle birlikte gelişmiştir. Önceleri daha zor ve sonrası için sıkıntılı olan operasyonlar daha kolay hale gelmiştir. Burun ameliyatı sonrası kullanılan tampon hastalara sıkıntı vermekteydi. Artık kendiliğinden eriyen silikon kullanılarak hasta açısından konforlu bir hale gelmiştir. Köyceğiz burun ameliyatı doktorlarımız çok başarılı cerrahi operasyonlar ile hastalarını sağlıklarına kavuşturmuşlardır. En iyi okullardan mezun olan doktorlarımız seminer ve kongreler ile tıp alanındaki gelişmeleri yakından takip etmektedirler. Hasta önceden sunum ve anlatım ile bilgilendirilmektedir.

Önceki yıllarda lokal anestezi yöntemi kullanılırken hastanın konforu ve hekimin daha rahat çalışabilmesi için genel anestezi yöntemi tercih edilmektedir. Hastanın ameliyat öncesinde kalp rahatsızlığı öyküsü olup olmadığı, tansiyon, anestezi duyarlılığı gibi testler yapılmaktadır. Yapılacak operasyona göre hastalar aynı gün veya bir gün sonra taburcu edilmektedir. Burun ameliyatı iyi bir uzman bir doktor tarafından edilirse ilerleyen yıllarda ikinci bir ameliyata gerek olmamaktadır. Köyceğiz Burun ameliyatı doktorları tecrübeleri ile ikinci bir operasyona mahal vermemektedir. Merkezimizde burun ameliyatları burnun doğal görünümünü bozmadan tıkanıklığın giderilerek sağlığına kavuşmasını sağlamaktadır.

Öncelikli Hedefimiz Memnuniyetiniz

Bütçenizi zorlamadan en iyi hizmeti en iyi fiyata verme garantisini ilke edinmekteyiz. Hizmet kalitemizi ve hasta memnuniyetini en üst seviyelerde tutmak için en başarılı doktorlar ile çalışmaktayız. Binamızı en son çıkan tıbbı ekipmanlar ile donatarak hastalarımızı en kısa zamanda taburcu etmekteyiz. Avrupa standartlarında hizmet almak için tek yapmanız gereken merkezimizi arayarak bilgi almak ve randevu alarak uzmanlarımız ile  görüşmektir. Bizimle iletişime geçtiğinizde alanında uzman olan cerrahlarımız size güven verecek ve gönül rahatlığı ile burun estetik operasyonu olacaksınız. Kaliteli hizmet için sizleri merkezimize  bekliyoruz.

 

Bir önceki yazımız olan Bodrum Burun Estetiği başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.