27/06/2017 admin

Kavaklıdere Burun Ameliyatı

Kavaklıdere Burun Ameliyatı

Burun estetiği ameliyatları kişinin sahip olduğu burun görünümünü iyileştirmek üzerine kurulu bir süreçtir. Operasyonu gerçekleştirecek cerrahla aranızda kurulacak olan doğru iletişim ameliyatın verimli olması açısından çok önemlidir. Doktorunuz size nasıl bir burun sahibi olmayı istediğinizi soracak ve burnunuzun anatomisini, sahip olduğunuz yüz yapınızı inceleyerek ameliyat sonrası nasıl bir görünüm elde edilebileceği hakkında bilgi verecektir. Burun ameliyatlarında iki ayrı yöntem uygulanmaktadır: açık yöntem ve kapalı yöntem. Açık yöntemde burun tabanında burun deliklerinin arasındaki dokuya yapılan kesi ile işlem gerçekleştirilir. İyileşme süreci sonrası belli belirsiz küçük bir iz kalabilir. Kapalı burun ameliyatlarında da kesi, burun deliklerinin her birinin içinden yapılır. Her estetik müdahale yönteminin sahip olduğu avantaj ve dezavantajlar vardır. Kavaklıdere Burun Ameliyatı ailesi sizin için en uygun olan ve istediğiniz en iyi sonucu verecek müdahale çeşidine sizinle yaptığı görüşmeler neticesinde en iyi şekilde karar verecektir.

Ameliyat Süreci

Burun estetik cerrahi müdahaleleri genelde genel anestezi kullanılarak yapılır. Operasyon totaled genellikle 1-2 saat sürer. Açık operasyonda burun derisi kaldırılarak alttaki kemik ve kıkırdak dokulara şekil verilir. Ameliyat sonunda burun üzerine atel konur. Burun deliklerine de tampon yerleştirilir. Ameliyat sonrası kişide şişlik ve morluk az da olsa görülebilir. Buna engel olabilmek için ilk 24 saat buz uygulanması yerinde olacaktır. Şişlik ve morlukların çoğu ilk 1-2 hafta süresin sonrasında yok olur. Ağrı bu operasyonlar sonunda genellikle olmamakla birlikte her ameliyatta olduğu gibi hafif bir sızlama görülebilir. Burun içindeki tampon ilk üç gün içinde alınır. 1 hafta sonra 2. kontrol yapılır. Sonrasında hasta normal iyileşme sürecine girer. İlk iki haftada şişliklerinizin çoğu, ilk iki ayda ise çoğunluğu gitmiş olacaktır. Bu süreçten sonra artık hasta normal tempoda yaşamına geri dönebilir. .Çoğunlukla kişiden kişiye farklılık gösterse de genelde 1-2 günde ayağa kalkıp dolaşılabiliyor. Ancak ağır efor gerektiren koşma, yüzme, ağırlık kaldırma gibi spor aktivitelerinden ilk bir ay boyunca sakınmanız gerekmektedir. Kavaklıdere Burun Ameliyatı ailesinden sizin operasyonunuzla ilgilenmiş uzman cerrahımız ameliyat sonrası dikkat etmeniz gereken noktalar hakkında size bilgilendirecek ve bu sayede süreci en rahat şekilde atlatmanıza yardımcı olacaktır.

Merkezimizde Hastalarımız İle Özel İlgileniyoruz

Burun estetiği ameliyatı sonrası sonucunuz ne kadar estetik bir görünümde ve sağlıklı olmuş olsa da, emniyet açısından, doktorumuzun önerdiği zamanlarda veya burnunuzda herhangi bir değişiklik fark ettiğinizde kontrole gelmeniz ve bu durumu bizimle paylaşmanız oldukça önemlidir. Ameliyatla ilgili kafanıza takılan herhangi bir problem veya soru işareti olduğunda cerrahınız ile iletişime geçmekte tereddüt etmemelisiniz. Uzmanlarımız sizin için en iyisini düşünüyor ve hayata geçiriyor.

Açık estetik burun operasyonlarında genel olarak hastamız 1 gün süreyle hastanede yatış gerçekleştirir. Ameliyat sonrası olabilecek şişlikleri azaltmak için ise 24-48 saat süreyle soğuk kompres uygulaması yapılması önerilir. Bu süreçte alın bölgesinde hafif gerginlik, ağrı olabilir. Bu durumlar geçicidir. Hasta üç gün içinde ikinci bir kontrole çağırılır. Ameliyattan bir gün sonra ise banyo yapmasına izin verilir. Hastamız ameliyattan sonraki bir haftalık süreci tamamladıktan sonra ise yavaş yavaş tempoyu artırarak sosyal hayatına geri dönebilir. Kavaklıdere Burun Ameliyatı ailesi olarak gerçekleştirdiğimiz örnek estetik burun cerrahi uygulamalarıyla bu süreçte yanınızda olmak istiyoruz. Detaylı bilgi için bizimle hemen iletişime geçebilir ve hizmet kalitemizi yaşayarak burnunuzda ki sorun ve şikayetten sonsuza kadar kurtulabilesiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Bodrum Burun Estetiği başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.