16/05/2017 admin

Kale Burun Ameliyatı

Kale Burun Ameliyatı

Burun ameliyatı en çok tercih edilen cerrahi girişimlerin başında geliyor. Burnun yeniden şekil aldığı rinoplasti ameliyatı, yüz yapısının estetik ile en güzel ve en etkili değişimini sergileyebiliyor. Bundan dolayı burun yapısındaki şekil bozukluğu ile çeşitli sıkıntılar yaşayan çok fazla insan bulunmaktadır. Burnun genetik yapısındaki rahatsızlıklar​ doğuştan, nefes alıp vermede zorluk çekenlerin, dış etkenlerden kaynaklı kazalar ya da çocukluk döneminde düşme, sürtme ve ağır darbeler ile burunda oluşan şekil bozukluğu nedenleriyle ameliyat gerekebiliyor. Kale Burun Ameliyatı alanında uzmanların yaptığı operasyonlar ile burnun yenilenen hali doğal görünebiliyor. Burun ameliyatını yapacak olan doktor kişinin yüz yapısını inceleyerek, yüz tipine en uygun olan burun şeklini verebiliyor. Buruna yeniden şekil kazandırırken, iç ve dış fonksiyonlarına zarar verilmemesi için iyi bir plan ve ölçümlerle en iyi sonucu alabiliyorlar.

Burun Ameliyatı İle Yenilenen Yüz Yapısı

Burun ameliyatı​ yaptırmayı düşünenler, yenilenen yüz yapısı ile yüz güzelliğinin belirleyici görünümü için öncelikle karar esnasında uzmanların en iyi operasyonu gerçekleştirebilmesi için burnuyla yaşadığı problemleri anlatması gerekiyor. Doktorlar ameliyat yapacağı kişinin ne istediğini anlayabilmesi ve yüz tipine en uygun şekli planlayabilmesinde faydalı olacaktır. Bu yüzden doktor seçimi çok önemlidir. Burun ameliyatında yüzün ayrıntılı hatlarının bozulmaması psikolojik açıdan da adaylar için farklı güzellik hissi verebiliyor. Bu yüzden en iyi uzmanın seçilmesi burun ameliyatında en doğal görünümü ile hiç ameliyat geçirilmemiş etkisini bırakabiliyor. Kale Burun Ameliyatı alanında doktorlar kişinin yüz tipinin ameliyata yatkınlığı  ve cilt yapısına en uygun olan burun şeklini önerilerde bulunarak, doğru orantılı çizimlerle ile birlikte karar alınmaktadır. Burun ameliyatı çok fazla seçeneği olan cerrahi operasyondur. Her hastaya özel uygulanan burun tasarımı ile ameliyatlarda başarı elde edilmektedir. Her cerrahi girişimde olduğu gibi burun ameliyatının da riskleri vardır. Ameliyat sırasında riskleri azaltmak ya da en iyi sonuca ulaşmak için hastalar, uzmanların takibi altında tutulmaktadır. Bu yüzden doktorlarımız ile hasta iletişimi oldukça önemlidir. Burun ameliyatının karar aşamasında, hastanın kemik ve kıkırdak dokusu, yüz tipi, cilt yapısı, cilt kalınlığı, yaşı ve ameliyat sonrasında ki beklentileri ile meydana gelebilecek olası riskler hakkında bilgilendirme yapılıp, cerrahi operasyon gerçekleştirilir. Ameliyatlar genel anestezi ve lokal anestezi ile açık veya kapalı teknikler ile gerçekleştirilir.

Burun Ameliyatından Sonra Sosyal Hayat

Burun ameliyatı yüz yapısının ve ifadesinin daha orantılı görünmesinde yardımcı olan girişimdir. Burun ameliyatından sonra yapılan cerrahi işleme göre​ aynı gün ya da bir hafta içinde sosyal hayatınıza dönmeniz mümkün olmaktadır. Burun ameliyatından sonra dikkat gerektiren kurallar vardır. Bunlar;

  • Bir süre ağır zorlayıcı ve ağır denebilecek sporların yapılması doğru değildir.
  • Burnunuzu olabilecek darbe ve kazalara karşı korumaya özen gösterin
  • Alkol ve sigara asla kullanılmamalı mümkünse bırakılmalıdır.
  • Burun ameliyatından en az 6 ay sonra estetik beklenen seviyeye gelecektir.

Doğru Ölçümler İle Burun Ameliyatı

Burun yüzün tam ortasında olduğu için insan yüzünün dış görünümünü etkileyen en dikkat çekici organıdır. Bu yüzden yüz yapısının​ birbiriyle aynı ölçüde olması gerekir. Doktorlar hastanın kaş, göz, çene ve yanaklarının aynı orantıda olması için en iyi plan ile cerrahi operasyonu gerçekleştirir. Ameliyatlarda, burnun iç ve dış fonksiyonlarını kaybetmemesi önceliğimizdir. Estetik alanda çok fazla cerrahi operasyonu içinde barındıran Kale Burun Ameliyatı ile doktorlarımız örnek burun ameliyatları yapmaktadır. Ameliyatlarda küçük olanı büyültmek, çıkıntıları düzeltmek, sarkık olanı kaldırmak, burun kemerinin alınması ve geniş olan burnu daraltma gibi cerrahi operasyonlar gerçekleştirmekteyiz. Her insanın yüz yapısı birbirinden farklıdır. Ameliyatlarda doğru ölçümler ile doğallığı bozmadan operasyonları gerçekleştirmekteyiz.

 

Bir önceki yazımız olan Bodrum Burun Estetiği başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.