30/06/2017 admin

Fethiye Burun Ameliyatı

Fethiye Burun Ameliyatı

Burun ameliyatı sağlıklı nefes almak ve güzel bir yüze sahip olmak için yapılır. Burun solunum sisteminin ilk adımıdır. Burundan yeterli nefes alınamaz ise solunum sistemi düzgün çalışamaz. Burunda kemik eğriliği, burun eti, kıkırdak gibi nefes almayı engelleyici bozukluklar varsa hemen bir uzmana başvurarak burun ameliyatı olmak gerekir. Eğer burunda bu bozukluklar var ve rahat nefes alamıyorsanız kısa sürede sağlığınız bozulacaktır. Vücuttaki tüm organlar nefes azlığı nedeniyle düzgün çalışamayacaktır. Birde burunda eğrilik, basık burun, büyük burun gibi şekil bozuklukları varsa yine burun ameliyatı olmanız gerekir. Belki nefes almanıza ve sağlığınıza zararı yoktur fakat ruh sağlığınız için burundaki çirkin görüntü düzeltilmelidir. Burun yüzün tam ortasında yüz güzelliğini dengeleyici bir özelliğe sahiptir. Zira burundaki şekil bozukluğu kişide psikolojik rahatsızlığa sebep olacaktır. Kişi burnunu beğenmediği için kendini beğenmeyecek aynalara dargın bir yaşam sürecektir. Asosyal içine kapanık bir kişilik sergilemeye başlayacaktır. Bu da kişinin yaşam kalitesini düşürecektir. Bu nedenle sağlık için sorun teşkil etmese bile burundaki şekil bozukluğu düzeltilmelidir. Burun ameliyatlarının işinde uzman doktor kadroları tarafından yapılması gerekir. Fethiye Burun Ameliyatı merkezleri profesyonel uzman doktorlar ile size hizmet vermektedir. Güvenilir bir kadro ile kusursuz burun ameliyatları yapan merkezler size mükemmel hizmetler sunar.

Burun Ameliyatı Öncesi Ve Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir

  • Burun ameliyatı öncesi operasyonu yapacak doktora güvenmeniz çok önemlidir. Ameliyat öncesi burnunuzun nasıl olacağı kesin olarak belirlenmelidir. Bilgisayarda robot resminize yeni burun şekli uygulanarak tespit edilebiliyor.
  • Ameliyat sonrasında hemen buz uygulanmaya başlanmalıdır. Aksi takdirde burunda şişlik ve morluk uzun süre iyileşmeyebilir. Yoğun buz terapi çabuk ve zahmetsiz iyileşmenize yardımcı olur.
  • Burun ameliyatı sırasında burna uygulanan tampon ve destekler en az bir hafta süreyle burnunuzda kalacağından uzun süre yürüyüş ve ayakta kalma önerilmez. Ara ara sırt üstü yatıp istirahat etmeniz gerekir.
  • Ameliyattan sonra sıcak ortamlarda kalmamalı ve banyo yapmamalısınız. Çabuk iyileşmek için soğuk ortam daha iyi olacaktır. Fethiye Burun Ameliyatıkadrosu ameliyat sonrası sizi sürekli takip ederek çabuk iyileşmenizi sağlıyor.

Burun ameliyatı önceki yıllarda çok korkulan bir ameliyat iken günümüzde daha modern aletlerle daha kolay yapılmaktadır. Eskiden hasta bayıltılmadan çekiç ve keski kullanılarak yapılan burun ameliyatı şimdi hasta bayıltılarak ultrasonik lazer aletlerle yapılmaktadır.

Merkezimizde Fethiye Burun Ameliyatı merkezleri uzman kadrosu ile örnek ameliyatlar yapılmaktadır. Hasta burun ameliyatı sonrasında sorun yaşamadan kısa sürede normal yaşamına geri dönmektedir. Ameliyat sonrası bakım çabuk iyileşmek için önemlidir. Ameliyat profesyonel uzman doktorlar tarafından yapılır ve ameliyat sonrası takibi kusursuz gerçekleştirilirse burun ameliyatı sorunsuz yapılmış olur. Burun ameliyatı düzgün yapılmadığında ya da hasta ameliyat sonrası takip edilmediğinde uzun süre yüzünde şişlik ve morluklarla gezer iyileşemez. Birde burun ameliyatı sonrası yeni burnundan memnun kalmayıp tekrar tekrar ameliyat olanları düşünürsek burun ameliyatının nerede yapıldığı oldukça önemlidir.

Merkezlerimizde yapılan burun ameliyatlarında asla böyle sorunlar yaşanmaz. Ameliyat teknolojik aletlerle en sağlıklı şekilde yapılır. Ameliyat sonrası hasta sürekli kontrol altında tutularak çabuk iyileşmesi sağlanır. Hastalarımızın memnuniyeti bizim için önemlidir. Burun ameliyatı olmanız gerekiyorsa bizi arayın en kaliteli hizmeti alın. Alanında uzman olan cerrahlarımız ile sizlere en iyi hizmeti sunmak için son teknolojik cihazları kullanmaktayız. Dünyada ki gelişmeleri yakından takip ederek hastalarımıza hep daha iyisini sunmak için özenle çalışmaktayız.

 

Bir önceki yazımız olan Bodrum Burun Estetiği başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.