30/06/2017 admin

Efeler Burun Estetiği

Efeler Burun Estetiği 

Burun estetiği ülkemizde ve dünyada en çok uygulaması gerçekleştirilen estetik operasyondur. Zor bir operasyon olmakla birlikte alanında uzman bir cerrahın müdahalesiyle oldukça kolay atlatılan bir dönem haline gelmektedir. Estetik müdahale esnasında müdahale tipine göre değişmekle beraber genel veya lokal anestezi uygulaması gerçekleştirildiği için müdahale esnasında kesinlikle ağrı, sızı hissedilmesi söz konusu olmaz. Bununla beraber estetik müdahale sonrası yaşayacağınız olası ağrı, sızı durumları ise cerrahınızın önereceği çeşitli uygulamalara özen gösterilmesi karşısında yine oldukça kolay atlatılacak bir süreç haline dönüşecektir.

Estetik Operasyon Sonrası Morluklar Ne Kadar Sürer?

Uygulanmış olan burun estetik operasyon sonrası oluşabilecek olası morluklar, uygulanan estetik operasyonun türüne göre değişkenlik gösterebilmektedir. Örneğin; açık türde uygulanan estetik cerrahi burun operasyonunda, kapalı türde uygulanan estetik cerrahi burun operasyonuna göre daha fazla oranda morluk oluşma ihtimali vardır. Bununla beraber dolgu yoluyla uygulanan burun operasyonlarında morluk oluşma ihtimali yok denecek kadar azdır. Doğru uzman cerrah ile doğru bir şekilde planlanan estetik operasyonda doğru tekniğin uygulanması da morluk ve şişlik gibi oluşumların kişide en az şekilde görülmesinde önemli rol oynamaktadır. Efeler Burun Estetiği bu konuda en iyi hizmeti vermektedir.

Burun Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Burun estetik cerrahi müdahalesi sonrası genel olarak buruna yerleştirilen tamponlar yaklaşık bir ila üç gün içerisinde çıkarılmaktadır. Bu süreçte kişi burundan nefes almakta zorluk çekecektir. Bu nedenle dikkatli olunmalıdır. Yine bu süreçte başın olabildiğince yukarıda tutulması gerekmektedir. Kişi fark etmese bile çiğneme hareketinden burun da etkilenmektedir. Bu nedenle bu süreçte yenilen yemekleri olabildiğince yumuşak şekilde çiğnemek gerekmekte ve sert çiğneme hareketlerinden kaçınmak gerekmektedir. Bu süreçte daha çok sıvı veya çok yumuşak gıdaların tüketilmesi yerinde olacaktır. Kişinin burnu çarpma ve diğer dış etkilere karşı koruması da bu süreçte oldukça önemli bir meseledir. Burun uzvu vücutta çıkıntı şeklinde bulunduğu için dış etki ve çarpmalara oldukça açıktır. Bu süreçte korunması büyük önem taşımaktadır.  Eğer hasta aspirin gibi kan sulanmasına ve dolayısıyla kanama artmasına neden olabilecek ilaçlar kullanıyorsa bu süreçte ilaçları kullanmayı bırakması büyük önem taşımaktadır. Yoksa aksi takdirde olası kanama durumlarında bu durumda kişi daha fazla zarar görebilmektedir. Bu süreçte kişinin ağır spor faaliyetlerinden de kaçınması gerekmektedir. Çerçeveli gözlük kullanımı ise kesinlikle en dikkat edilmesi gereken konulardan biridir. Burun tam iyileşme göstermeden çerçeveli gözlük kullanımına başlanmaması gerekmektedir. Efeler Burun Estetiği cerrahlarımız bu süreçte de yanınızda olacak, sık sık gerçekleşen kontroller sayesinde ameliyat sonrası kişide görülebilecek olası komplikasyonlar bu şekilde engellenebilecek, sağlıklı bir iyileşme dönemi geçirilebilinecektir.

İkinci Bir Operasyon Hangi Durumlarda Gereklidir?

Estetik cerrahi burun operasyonu sonrasında eğer amaçlandığı gibi tüm sağlık sorunları giderilemezse ikinci bir estetik cerrahi müdahale gündem konusu haline gelir. Bu yolla kişide tam bir iyileşme sağlanmış olur. Bununla beraber ilk operasyondan memnun kalınmama durumunda veya ilk operasyon yoluyla kişinin burnundaki şekil bozukluklarının tam olarak giderilemediği durumlarda da ikinci bir estetik müdahale planlanması yapılabilir. Revizyon sonucu ilk müdahale sonrası azalmış etkiler tamamen ortadan kalkacak, kişi estetik operasyondan memnun bir şekilde sosyal hayatına geri dönecektir. Efeler Burun Estetiği olarak gerçekleştirdiğimiz örnek burun ameliyatlarıyla ve revizyonlarla sektörde örnek teşkil etmekteyiz. Avrupa ve dünyada ki gelişmeleri yakından takip ederek sizlere en iyi hizmeti sunmaktayız. Tüm bu hizmetlerimizi alanında uzman olan cerrahlarımız sizlerle iletişim kurarak errahi operasyonları gerçekleştirmektedirler.

 

Bir önceki yazımız olan Bodrum Burun Estetiği başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.