30/06/2017 admin

Didim Burun Estetiği

Didim burun estetiği

Günümüzün ilerleyen teknolojisi ve estetik cerrahi konusundaki kat edilen büyük ilerlemeler kişilerin burun görünümlerinde çok daha iyi değişimler yapılabilmesine olanak sağlamaktadır. Kadınlar yaklaşık olarak 16 yaşından sonra erkekler ise 18 yaşından sonra burun estetik cerrahi operasyonu yaptırabilmektedirler. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kişinin estetik cerrahi operasyon yaptırmaya kendisinin karar vermiş olması gerektiğidir. Bu şekilde gerçekleşmemiş kararlarla yapılan ameliyatlar sonrası kişide çeşitli psikolojik problemler görülme olasılığı vardır. Bu nedenle burun estetik cerrahi operasyonu yaptırmak isteyen bireylerin bu operasyonu neden yaptırmak istediklerine ve estetik cerrahi uygulamadan ne beklediklerine dair soruları cevaplamış olmaları gerekmektedir. Bu kararlar verildikten sonra diğer evrede uzman cerrah ve hasta ilişkileri bağlamında uygulanacak tedavi yöntemine karar verilir. Genel olarak burun estetik cerrahi operasyonları açık ve kapalı teknikler yoluyla uygulanmaktadır.

Açık Burun Ameliyatı Nedir?

Açık estetik cerrahi burun operasyonları kapalı tekniğe göre daha çok tercih edilen bir cerrahi uygulama tekniğidir. Uzman estetik cerrahlar tarafından en genel olarak açık burun estetik cerrahi operasyonu tercih edilir. Çünkü bu yöntemde hasta burnunda var olan deformasyonlara ve nedenlerine daha hakim bir şekilde müdahale yapılabilmektedir. Fakat bu estetik cerrahi yöntemde burunun tamamen açılması nedeniyle cerrahın kesinlikle alanında uzmanlaşmış, bu alanda çevreye örnek olacak estetik cerrahi müdahalelere imza atmış, deneyimli kişiler olmaları gerekmektedir. Böylece açık estetik cerrahi burun ameliyatının olası dezavantajlarından hasta en doğru şekilde korunacak, problemsiz bir operasyon süreci geçirecektir. Didim burun estetiği bu konularda en iyilerden biridir. Açık burun estetik cerrahi operasyonunun avantajlarından ise kısaca bahsetmek gerekirse;

  • Burun yapısında var olan neredeyse tüm deformasyonlar bu yöntemle düzeltilebilir.
  • Ameliyat esnasında uygulayıcı uzman doktor her iki elini kullanabilir, tam hakimiyet sağlanır.
  • Burun tamamen açıldığı için burun problemi hakkında kesin tanı konulabilir, bu yolla düzeltilmesi sağlanabilir.
  • Ameliyat esnasında gerçekleşebilecek olası kanamalara koter yardımıyla anında müdahale edilerek durum kontrolü sağlanabilir.

Açık Burun Ameliyatının Dezavantajları ve Olası Durumlar

  • Ameliyat süresinin kapalı yöntem burun ameliyatına göre daha uzun süre alması.
  • Burun ameliyatı sonrası burun bölgesinde oluşabilecek olası ödem ihtimalleri.
  • Ameliyat esnasında oluşan yaraların daha uzun süren bir süreç sonucunda iyileşmesi
  • Ameliyat sonrasında burun ucu bölgesinde oluşan şişliğin kapalı teknik burun ameliyatlarında oluşan şişliğe göre daha fazla olması.

Bu gibi olası komplikasyonlar ve riskler konusunda Didim burun estetiği deneyimli kadrosuyla her probleminiz için en uygun çözümü sunmak üzere hazır beklemektedir.

Açık Burun Ameliyatı Nasıl Gerçekleştirilir?

Açık esteki cerrahi burun uygulaması öncesi hasta ve doktor işbirliği içerisinde titizlikle ameliyat öncesi, sırası ve sonrası planı hazırlanır. Plan içerisinde hastanın makul, gerçekleştirilebilir istekleri doğrultusunda hasta için yeni bir burun şekli oluşturulur. Yapılacak olan açık estetik cerrahi burun uygulamasında burun içindeki dokularda çeşitli değişiklikler yapılır. Açık teknik yönteminde operasyon esnasında burun delikleri arasında bir kesi işlemi yapılır. Operasyonu gerçekleştirecek cerrahın deneyim ve uzmanlığı estetik cerrahi operasyonun başarısını direkt olarak etkilemektedir. Didim burun estetiği bu konuda siz hastalarımıza ihtiyaç duydukları en iyi hizmeti vermek için çalışmaktadır. Uzman kemikleşmiş kadrosuyla alanlarında örnek burun estetik cerrahi uygulamalara imza atmış cerrahlarımız siz hastalarını beklemektedir. Hemen randevu alarak merkezimize gelebilir ve hizmetlerimizi yerinde görebilirsiniz.  Uzman kadromuz ile işimi profesyonel şekilde yaparak sizlerin memnuniyetini kazanmak için özenle çalışıyoruz.

 

Bir önceki yazımız olan Bodrum Burun Estetiği başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.