22/05/2017 admin

Didim Burun Ameliyatı

Didim Burun Ameliyatı

 

 

Bilindiği üzere insanların yapısından en yakındığı bölgeleri burundur. Bu yüzden de her insan için estetik bir yapıda buruna sahip olmak oldukça önemlidir. İnsanın yaşı 7 de olsa 70 de olsa güzel görünmek oldukça önemlidir. Bu yüzden de son zamanlarda estetik ameliyat sayısı giderek artmakta. Göğüs estetiği, burun estetiği, botoks, yüz gerdirme gibi birçok güzelleşme yöntemlerine yönelmektedirler. Fakat burun estetiği her mevkiden insanın tercih ettiği bir dönüm noktası olmakta. Diğer saydığım yöntemler lükse girse de burun estetiği maddi açıdan uygun olduğundan dolayı sıklıkla tercih edilmekte. Tabi ki herkes yüz ölçülerine uygun ve ucu kalkık bir burnu olsun ister, fakat bu pek mümkün olmuyor. İlden ile de estetik ameliyat sayısı azalıp artmaktadır. İlin gelişmişliği, okumuş insan sayısı ve de farklı birçok etken bunun sayısı artırıp azaltabilir. Didim burun ameliyatı da geçtiğimiz senelere nazaran oldukça fazlalaşmaktadır. Didimin nüfusu 1 milyon 9 bin civarındadır. İlde kadın nüfusu erkek nüfusuna eşittir. İlde intihar sayısı oldukça fazladır. Bunun sebebi bazen maddiyat olurken bazen de özel sebeplerden dolayı olmaktadır. İlçedeki nüfus giderek artmaktadır ve de yazın turistler geldiğinden dolayı insanları gayet ileri görüşlü ve de gayet anlayışlılardır. Bu yüzden de hastanın yaşı kaç olursa olsun güzel görünmek ve estetik yaptırmak onlar için oldukça normaldir.

 

Estetik Burun Ameliyatında Doktorla İletişim Ne İçin Önemlidir?

 

Hastalar ve de estetik cerrahlar arasında kurulan bir bağ ile ameliyatın başarısı oldukça üst seviye artmaktadır. Burun estetiğinde ameliyatta beklentiler burun estetiği cerraha anlatabilmek gerekiyor ve de sonrasında size bilgi verilmesi ve de ameliyatla alakalı bilgi sahibi olarak plan yapabilmeniz gerekiyor. Buradaki dikkat edilmesi gereken tek bir nokta derisi kalın burunların yapılacak olan burun estetiği ameliyatın kendini göstermesinin zorluğudur. Ameliyatta genel anestezi yapılmaktadır, burun estetik ameliyatı süresi ve de uyandırılma dâhil süre 1 ila 2 saattir. Didim burun ameliyatı ardından hastalarda genellikle ameliyat yapılan gün evlerine gönderilebilmektedirler. Burun estetiği sonrasında hastalar birkaç gün dinlendikten sonra ayağa kalkıp doktor kontrolünde işlerine, okulların, normal hayatlarına devam edebilmektedirler.

 

Burun Tıkanıklığı Nasıl Ameliyat Edilir?

 

Burunda temel görevlerden biri de soluduğumuz havayı nemlendirerek ısıtmak v de süzmektir. Burun için de bulunan boşluk iki eşit parçaya bölünerek orta bölmeler yani septumlar bulunur. Bu bölme burunda dış kısma yakın bölüme kıkırdak ve daha da içeride bulunan kemikten oluşur. Burun boşluklarında yan duvarlar ve burun etleri yani konkalar kulak burun boğaz uzmanları ile buruna giren hava ısıtılarak nemlendirilir ve süzülerek katkıda bulunur. Burun tıkanıklığına neden olan durumlar;

 

  • Burunda orta bölme eğriliği

 

  • Burnun yan duvar etlerindeki büyüme

 

  • Burunda mukoza şişmesi

 

  • Akut ve kronik sinüzitler.

 

Yenice de burun tıkanıklığı ameliyat gerektirdiğinden dolayı ameliyat gerektiren durumlar ameliyat yöntemleri ile iyileşme süreçleri arasındaki bilgi ve de sık sorulan sorular oldukça fazladır. Didim burun ameliyatı yaptıracağınız dönemde doktorunuz sizinle her an her sorunuz hakkında uzunca vakit ayırarak cevaplamaktadır. Estetiksiz bir hayat geçirmek yerine estetikli bir hayat çok daha mutlu edecek sizi. Kusursuz yüzünüz sayesinde hem siz mutlu olacaksınız hem de sevdikleriniz yeni görümünüze hayran olacaklar. Estetik cerrahi konusunda Avrupa standartlarında hizmet sunmak amacı ile teknolojiyi yakından takip ederek birinci sınıf hizmet sunmaya özen gösteriyoruz. Uzmanlarımız ideal burna sahip olmanız için özenle çalışmaktadırlar. İletişime geçerek randevu alarak uzmanlarımız ile görüşme yapabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Bodrum Burun Estetiği başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.