12/05/2017 admin

Burun Estetik Operasyonu

Denizli Burun Estetik Operasyonu

Burun estetik cerrahi operasyonlarında göz önünde bulundurulan en önemli durum burun için en doğal görünümün yakalanmasıdır. Bu yüzden hastanın yüz yapısıyla uyumlu görünecek bir burun uygulaması yapılması gerekmektedir. Burun estetik uygulaması sonrası burnun en doğal şekilde görünmesi ve gerçekleştirilen operasyonun başka kişiler tarafından anlaşılamaması gerçekleştirilen operasyonun başarısını gösterir.

Estetik cerrahi uygulamalar arasında tüm dünyada ve Türkiye’de de en çok tercih edilen estetik cerrahi müdahale burun estetik uygulamalarıdır. Gerçekleştirilen müdahale sonucu burun yeni ve en doğal şeklini alır. Burunda var olan anatomik çökmeler, çıkıklar, asimetri problemleri ve burun deliklerindeki şekil bozuklukları burun estetik cerrahi operasyonları sayesinde iyileştirilir. Bu problemlerin yanı sıra kişilerde sağlık açısından problemler yaratan anatomik burun bozuklukları da görülebilir. Bu gibi durumlarda da problemin çözümlenerek hastanın yaşam kalitesinin yükseltilmesi amaçlanmaktadır. Denizli Burun Estetiği bu konuda alanında örnek olacak işlere imza atmıştır.

Burun Estetiği Uygulaması Kimlere Uygulanabilir?

Burun estetik cerrahi müdahaleleri gelişim çağını tamamlamış hastalarda kolaylıkla uygulanabilmektedir. Bu yaş aralığı kadınlarda 16 iken erkeklerde 18’dir. Bu yaşlarda bireylerin kemik ve kıkırdak gelişimleri tamamlandığı için burun estetik cerrahi müdahalesi için uygun hale gelmektedirler. Bunun dışında kişilerin psikolojik olarak da belli bir olgunluğa ulaşmış olup estetik cerrahi müdahale kararını da bu olgunlukla vermiş olmaları gerektiği durumu burun estetik cerrahi müdahaleleri için elzem bir durumdur.

Kişi burun estetik cerrahi operasyonu geçirme kararını net bir şekilde aldığında ikinci etapta estetik cerrahi müdahaleyi gerçekleştirecek olan cerrahla iyi bir iletişim kurmalıdır. Estetik müdahaleden neler beklediğini ve burun fizyolojisi nedeniyle yaşadığı problemleri net bir şekilde ifade etmelidir. Bu etmenleri de göz önünde bulundurarak uzman cerrah, estetik müdahale yoluyla kişinin sahip olduğu görüntüye en uygun olacak, en iyileştirilmiş burun görünümüne kavuşmasını sağlayacaktır.

Burun Görünümü İçin İdeal Olan Nedir?

Kişinin estetik müdahale sonrası sahip olacağı burun görünümünün bilgisayar simülasyonunda deneyim ile hasta- cerrah bilgi akışını olumlu yönde etkileyerek olası anlaşmazlıklara engel olacaktır. Böylece hasta uzman cerraha estetik operasyondan tam olarak beklentisinin ne olduğunu net bir biçimde ifade edebilecektir. Denizli Burun Estetiği olarak bu evrede hasta ile cerrah bağlantısının çok önemli olduğunu bilip bu konuda çok hassas davranmaktayız. Yine aynı şekilde uzman cerrah da kişiye fizyolojik yapısının elverdiği iyileşmiş en iyi burun görünümünü bu evrede ifade edebilecektir. Burada önemli olan kişinin estetik müdahale sonrası kendisini memnun edecek en doğal ve sağlık problemlerinden arınmış burun yapısına sahip olmasıdır. İdealize edilmiş burun görünümü için kadın hastalarda zarif ve nazik görünüm ön planda tutulurken erkek hastalarda ise kadınsı hatlar oluşturabilecek müdahalelerden kaçınılmalıdır.

Burun Estetik Operasyonu Süreci

Estetik cerrahımız tarafından sizin istek ve ihtiyaçlarınızın en iyi şekilde analiz edilip size en uygun estetik operasyon türüne karar verilmesinden sonra operasyon gerçekleştirilir. Operasyonda uygulanan estetik cerrahi müdahalenin türüne göre genel anestezi veya lokal anestezi kullanılabilir. Yine uygulanan burun estetik müdahalesinin türüne göre müdahale 20 dakika ile 4 saat arasında değişen bir süreçte gerçekleştirilir.

Denizli Burun Estetiği olarak hastalarımıza ameliyat sonrası süreçte de destek vermekteyiz. Böylelikle estetik operasyonu geçiren kişi hızlı bir biçimde sosyal yaşamına geri dönebilmektedir. Morluk ve izler yine verdiğimiz uzman danışmanlık sayesinde sorun olmaktan çıkar. Kişinin burada dikkatli olması gereken nokta burnunu bu süreçte çarpma gibi darbe etkilerine karşı olanca şekilde koruması gerektiği ve önerilerimize harfiyen uyması gerektiğidir.

 

Bir önceki yazımız olan Bodrum Burun Estetiği başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Tagged: , , , ,