03/07/2017 admin

Datça Burun Estetiği

Datça burun estetiği

Estetik cerrahi uygulamalar arasında burun operasyonları çok büyük bir yer kaplamaktadır. Günümüzde insanlar sahip olmak istedikleri estetik burun görünümüne bir adım uzaklıktalar. Gelişen teknoloji ile estetik uygulamalar çok farklı bir boyuta taşındı. Kişilerin toplumsal yaşamlarını olumsuz yönde etkileyen estetik burun problemi en kolay şekilde çözümlenebiliyor. Burunda var olan şekil bozuklukları giderilebiliyor, burun boyutu küçültülebiliyor, aynı şekilde büyültülebiliyor, burun ucunun veya burun kemerinin şekli değiştirilebiliyor, burun altı ve dudak arasındaki açı değiştirilebiliyor, burun deliklerinin görünümü ve boyutlarında değişmi gerçekleştirilebiliyor.

Burun Estetiğinin Yararları Nelerdir?

Kişilerin burun anatomisinden kaynaklı nefes alma problemleri var olabilir. Bu gibi sağlığa olumsuz yönde etki eden durumlarda burun estetik cerrahi operasyonu olmazsa olmaz görünmektedir. Bunun gibi vakaların dışında bazı vakalarda da burunda deformal bozukluklar var olabiliyor. Bu durum kişinin psikolojik durumunu ve özgüvenini olumsuz yönde etkileyebiliyor. Estetik cerrahi müdahale sonucunda bu problemler ortadan kaldırıldığında kişi daha sağlıklı ve özgüvenli bir şekilde kaliteli yaşamına devam edebilmektedir.

Peki, Hangi Yöntemi Tercih Etmeli?

Burun estetik cerrahi müdahalelerinde estetik operasyon uygulanması gereken burunda yapılması istenen değişimin doğru bir şekilde tesbit edilmesi, bu isteğin gerçekleştirilmesinde kullanılacak uygulamanın da vaka için en uygun ve iyi sonuç verecek yöntem olarak tercih edilmektedir. Uygulama yapılacak kişinin var olan bir sağlık problem varsa bunun da göz önünde bulundurulması gibi detaylar düşünülerek kişiye uygulanacak burun estetik cerrahi yöntemi konusunda karar verilmelidir. Datça burun estetiği olarak alanında uzman deneyimli kadromuzla size en iyi hizmeti vermekteyiz. Genel olarak kullanılacak burun estetik operasyonlarını ise sıralamamız gerekirse:

  • Dolgu yoluyla yapılan estetik müdahaleler,
  • Burun törpüleme yoluyla yapılan estetik müdahaleler,
  • Açık burun ameliyatı yoluyla yapılan operasyonlar
  • Kapalı burun ameliyatı yoluyla yapılan operasyonlar olarak sıralayabiliriz.

Estetik Müdahale Sonrası Dönemi

Merkezimizde burun estetik müdahalesinin her döneminde Datça burun estetiği olarak alanında uzman kadromuz ve örnek burun estetiği uygulamalarımızla her an yanınızdayız. Burun estetik cerrahi uygulamasının türüne göre değişmekle beraber estetik cerrahi müdahale sonrası yaklaşık olarak 24 saat boyunca yüzünüzü şiş olarak hissedeceksiniz. Yine bu süreçte hafif olarak burun ağrıları veya baş ağrıları çekmeniz de mümkündür. Bu süreçte başınızı yüksekte tutmaya özen göstermelisiniz. Çok gerekli olmadıkça burnunuzu silmemeli, kesinlikle sümkürmemeli, hatta burnunuza çok elzem durumlar dışında dokunmamalısınız. Gözler etrafındaki morarmalar ve şişlikler ameliyat sonrası ilk üç gün içinde en belirgin hallerini alacaktır. Rahatsızlık olan bölgeye soğuk kompres uygulamanız şişmeye engel olacak ayrıca kendinizi daha rahat hissetmenizi sağlayacaktır. Var olan şişlik ve morlukların çoğu ilk hafta içinde kaybolacaktır. Çok dikkatli baktığınızda ancak fark edilebilecek olan bazı küçük şişlikler ise yaklaşık bir ay sonunda tamamen iyileşecektir.

Sizde ameliyat sonrası hastaların bir iki gün içinde yataktan kalkıp dolaşmaya başlamak isterseniz bizi güvenle tercih edebilirsiniz. Ameliyattan yaklaşık olarak bir hafta sonra ise okula veya eğer çok ağır yük içermeyen bir işse işlerine geri dönebilirler. Fakat yine de günlük yaşam tempolarına tam anlamıyla dönmeleri biraz zaman alacaktır. Normal hayata dönmeniz konusunda cerrahlarımız size daha net açıklamalarda bulunacaktır. Genel olarak yüksek efor sarf etmeniz gereken koşma, yüzme, jimlastik gibi hareketlerden en az üç hafta kaçınmanız, yine en az sekiz hafta süre ile burnunuzu çarpmalara veya darbelere karşı korumanız gerekmektedir. Eğer gözlük kullanan bir bireyseniz gözlük kullanımına tam anlamıyla başlamanız da biraz zaman alacaktır. Burun tamamen iyileşmeden gözlük kullanımından uzak durmanız gerekmektedir. Datça burun estetiği kadrosu geçirdiğiniz tüm bu süreçlerde yanınızdayız. Hizmetlerimizden yararlanmak isterseniz bizimle dilediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Bodrum Burun Estetiği başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.