25/05/2017 admin

Çameli Burun Ameliyatı

Çameli Burun Ameliyatı

Burunlar estetik olarak farklı özelliklere sahip olup, kimi insanları rahatsız edebilmektedir. Örneğin: estetik bir kadın burnu, karşıdan bakıldığında kaştan itibaren burun sırtı çizgileri burun sırtına yaklaştıkça hafif daralır, kadın beli gibi incelir ve burun deliklerine doğru da genişler. Erkek burunları ise, karşıdan bakıldığı zaman kaştan itibaren gelen çizgiler, burun sırtı çizgileri aşağı doğru düz bir şekilde inmektedir. Hem kadın hem de erkek burunlarında aşağıdan bakıldığı zaman da eşkenar üçgen görünümü tercih sebebidir.

Burun ameliyatı yaptırmak için çeşitli nedenlerimiz olabilmektedir. İnsanların aynaya baktığı zaman burnunun kemerli, eğik, büyük olduğu gibi düşüncelerle burun ameliyatını düşünebilmektedir. İnsanların bir kısmı ise sağlık sorunları nedeniyle burun ameliyatı düşünmektedir. Örneğin nefes alma zorluğu yaşayanlar ya da kaza sonucunda burunda hasar oluşan insanlar burun ameliyatı yaptırmaktadırlar. Ancak burun ameliyatı yaptırmak isteyenlerin ameliyat öncesinde bir uzmandan bilgi almasında fayda vardır. Burun ameliyatı işlemlerinin başarılı olması operasyonu yapan cerrahın deneyimine ve el becerisine bağlı olarak değişmektedir. Çameli burun ameliyatı deneyimli kadrosuyla en iyi hizmeti verme garantisi vermektedir. Burun ameliyatı, insanların burnunun daha estetik görünmesi mutlu olmalarını sağlayabilir ya da nefes alamama gibi sağlık sorunlarının düzeltilmesi açısından önemlidir. Burun ameliyatında ise yaş sınırı bayanlarda 17, erkeklerde ise 18’dir. Önemli sağlık sorunlarının olduğu durumlarda ise daha erken yaşlarda burun ameliyatı olunabilmektedir.

Burun Ameliyatı Yaptıracakların Endişeleri

Estetik bir görünüş etkili iletişim için önemli olabilmektedir. estetik bir görünüm için insanlar burun ameliyatı yaptırmak istemekte ancak çeşitli endişeleri olmaktadır. Hastaların endişelerinin başında doğru doktoru şeçiyor muyum ya da ameliyat sonrasında oluşabilecek şişlik ve morluklar gelir. Tıptaki gelişmeler sayesinde hastaların bu endişeleri de giderilmiş durumdadır. Ayrıca, hastaların ameliyat sonrası yeni burnum nasıl duracak, yakışacak mı gibi soruları da  bilgisayar ortamında ameliyat öncesinde hastaya gösterilmektedir. Bu sayede hastaların endişesi giderilmektedir. Burun ameliyatı yaptıracakların bir sorusu da ameliyat süresidir. Burun ameliyatlarında kesin bir süre verme imkanı yoktur. Ancak Başarılı doktorlarla yapılan başarılı ameliyatlardan sonra ameliyat süresi önemsizdir.

Burun Ameliyatı Yöntemlerimiz

Burun ameliyatı 3 yöntemle yapılmaktadır.

  • Kapalı rinopasti: Burun ameliyatında uygulanan en eski yöntemdir. Burnun içinden kesiler yapılarak ameliyat yapılır. bu yöntemin avantajı yara izinin görünmemesi ve iyileşme süresinin daha kısa olması gösterilebilir.
  • Açık rinoplasti: Burunun iki deliği arasından bir kesik açılarak yapılan burun ameliyatıdır. Kıkırdaklara tam hakimiyet sağlanır.
  • Doğurtma tekniği: Açık rinoplasti yönteminde olduğu gibi iki burun deliği arasına kesik açılmaz. Fakat kıkırdaklara tam hakimiyet sağlanır.

Bu üç yöntemin hangisinin daha iyi olduğu gibi bir düşünce yoktur. Burada önemli olan doğru hastaya doğru yöntemin uygulanmasıdır. Çameli burun ameliyatı size en uygun ameliyat yöntemini uygulamakta ve memnuniyet garantisi vermektedir.

Burun Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her ameliyatta olduğu gibi burun ameliyatlarında da başarılı sonuçlar için hastaların uyması gereken kurallar vardır. Daha estetik bir görünüm için ameliyat sonrasında, doktorun önerdiği miktarda sıvı tüketimi olmalı, buruna konulan tamponlar oynatılmamalı, baş dik şekilde uyunmalı, yumuşak diş fırçası tercih edilmeli, takılan alçı ateli sadece doktor çıkarmalı bunun dışında kimse dokunmamalı ve iki ay süresinde güneşten korunmalıdır.
Unutmayın ki! Her ameliyatta olduğu gibi burun ameliyatlarında da olumsuz sonuçlar görülebilmektedir. Oluşabilecek riskleri en aza indirmek  ve en iyi burna sahip olmak için en güvenilir adres Çameli burun ameliyatı için merkezimiz güvenle tercih edebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Bodrum Burun Estetiği başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.