06/06/2017 admin

Burun Estetiği ve Önemi

Burun Estetiği ve Önemi

                    Burun estetiği 2 şekildedir. Bunlar rinoplasti ve septoplasti ameliyatlarıdır. Rinoplasti şekil bozuklu sorunu yaşayan hastalarda uygulanırken septoplasti ise fonksiyonel bozukluk yaşayan hastalarda yapılır. Septoplasti; burun etinin büyümesinden dolayı nefes zorluğu yaşayan, burun kıkırdağı problemi nedeniyle rahat bir şekilde nefes alamayan, burun kemiği eğriliğinden dolayı derin nefes almada problem yaşayan hastalarda uygulanır. Rinoplasti ise sadece burun şeklinin estetik bir şekilde düzeltilmesi için yapılır. Estetik burun estetiği ameliyatları burnun kemerinin veya burnun ucunun şeklini değiştirmek burnunuzu küçültmek veya büyütmek burun deliklerinizi küçültmek. Ayrıca soluk alırken size problem oluşturan, burun eti, sinüzit, ve deviye septum gibi sorunları giderir. 18 yaşını geçmiş her hasta estetik burun ameliyatı olabilmektedir. Yaş kriterinin 18 olmasının sebebi ise insan vücudunun gelişiminin sağlanmasıdır. Doktorların uyarıları dikkate alındığı sürece burun ameliyatlarının hangi mevsimde yapıldığının önemi yoktur. Burun estetiği olarak ameliyat öncesinde hastanın talepleri ve şikâyetleri dinlenir, hastanın yüz şekline ve kilosuna uygun olarak bu doğrultuda ameliyat ve tedavi süreci hastayla birlikte karar verilir. Hasta ameliyat öncesi yeni görüntüsüne alışması için psikolojik olarak hazırlanır, desteklenir.

Ameliyat sırasında açılan kesiklerden, tüm problemler halledilmeye çalışılır ve ameliyattan önce muayenede planlanan pozitif değişimler için gerekli uygulamalar yapılır.

  • Kemerli olan kemik düzeltilir.
  • Burnun ucu eğer uzunsa törpü işlemi yapılır.
  • Burun içi yapılar düzeltilir.
  • Hastanın burnunun sırtı eğriyse kıkırdaklar onarılır.
  • Dengesiz, orantısız yapılar düzeltilir.
  • Burnun ucu yukarı doğru kaldırılır.
  • Hacim kazandırılması isteniyorsa ve gerekliyse çeşitli maddeler enjekte edilir.

Yeni bir burun için tüm düzenlemeler yapılır bu durum bazen planlanmış bir şekilde bazen de doğal olarak onarım şeklindedir. Ameliyat sonrası süreç ameliyat kadar önemlidir. Bu süreçte burun estetiği hasta doktor ilişkisini düzenli şekilde devam ettirir. Hastanın bu süreci en kısa zamanda ve rahat bir şekilde atlatılması için uzman doktorlarımız her daim hastalarımızın yanındadır. Hastaların ameliyat sonrası süreçte dikkat etmesi gerekenler şunlardır.

Burun Estetiği ve Op. Dr. Serkan BARIŞKAN

Burun pansumanının düzenli bir şekilde yaptırılmaları, doktor kontrolü düzenli bir şekilde yaptırılmalı, iltihap, mikrop kırıcı, ağrı kesici olarak ilaçlar doktorun verdiği biçimde içilmeli, hasta yüz üstü uyumamalı, dik bir şekilde yatmalı, hasta spor yapıyorsa bir müddet ara vermeli ve burun bölgesini oluşabilecek herhangi bir darbeye karşı korumalıdır. Ayrıca herhangi bir problem yaşandığında mutlaka doktora başvurulmalı. Burun estetiği sizlere yüksek hasta memnuniyeti anlayışıyla en uygun fiyatlarla hizmet vermektedir. Yaşadığınız sağlık problemleri veya memnun olmadığınız burnunuzun görünümü iyileştirilmek, onarılmak üzere uzman doktorlarımıza emanettir. Kalıcı çözümlerle en başarılı sonuçları tecrübeli doktorlarımızla sizlere ulaştırmaktayız. Ameliyat korkusu yaşayan hastalarımız için doktorlarımız destek olmaktadır. 1- 2 saat süren ameliyatlarımız sonrasında sizlere sağlığınıza kavuşma ve daha iyi görünüme kavuşma imkânı sağlamaktayız. Doktorlarımız alanında en iyileridir ve pek çok yerden olumlu referanslara sahiptir. En uygun fiyatlarla size en iyi hizmeti vermekteyiz. Burun estetiği diğer estetikler arasında en önemli ve dikkat edilmesi gereken ameliyatlardır. Burun ameliyatları uzman doktorlarımızla örnek burun estetiği yapmaktayız.

                Sizlere yüzde yüz güvenilir hizmet sunmaktayız. Burun estetiğinde Op. Dr. Serkan BARIŞKAN çeşitli yöntemler denemekte ve sizlere kalıcı sonuçlar sunmaktadır. Burun estetiğinde yaşadığınız tüm problemlerin çözümü artık zor değil. Sizlere aradığınız huzurlu ve sağlıklı bir yaşam sunmaktayız. Tedavi sonrasında sigara tüketimi azaltılmalı ve güneş ışınlarından korunmalıdır. İyileşme süreci tahmini olarak 3- 6 ay arasında değişmektedir. Bu süreç her hasta için değişmektedir.

 

Bir önceki yazımız olan Bodrum Burun Estetiği başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Tagged: , , , ,