31/05/2017 admin

Buharkent Burun Ameliyatı

Buharkent Burun Ameliyatı

Burun, vücudumuzun en önemli organlarından biridir. Zira burun solunum sisteminin başlangıcı olarak nefes almamızı sağlar. Burunda bulunan bir sağlık sorunu sonucu iyi nefes alınamadığında pek çok hastalığa sebep olabilir. Sağlıklı nefes alınamadığında ortaya çıkan horlama ve uyku apnesi gibi problemler bile kişinin yaşam kalitesini düşürür. Akciğerlere yeterli oksijen gitmediğinde ortaya çıkabilecek hastalıklar çok daha vahim olacaktır. Burun eti, burunda kıkırdak, burun eğriliği, burunda kemik gibi nefes almayı engelleyici burun problemlerinde mutlaka burun ameliyatı yapılması gerekir. Büyük burun, burunda eğrilik, basık burun gibi şekil bozukluklarında ise kişi aynalara dargın toplumdan uzak asosyal bir yaşam sürer. Bu da kişinin psikolojik bir bozukluk geliştirmesine ve ruh sağlığının iyi olmamasına neden olur. Böyle durumlarda da kişinin sosyal hayatı için burun ameliyatı olması gereklidir.

Burun Ameliyatı Öncesi ve Sonrası

Burun ameliyatı öncesi kişinin ameliyata hazırlanması önemlidir. Öncelikle ameliyat sonrası burun şeklinin nasıl olacağı bilgisayarlarda robot resimlerle belirlenir. Hastaya ameliyat sonrası iyileşme süreci hakkında bilgi verilir. Ameliyat sonrası hastanın bir gece hastanede kalması uygun olacaktır. Enfeksiyon, kanama, alerjik durumlar gibi ortaya çıkabilecek komplikasyonlar düşünülerek bir gece hastane ortamında misafir edilir. Sonrasında bir hafta süreyle dinlenmesi istenir. Buruna darbe almamaya dikkat etmeli, banyo yaparken burna su değmemeli, gözlük takmamalı, diş fırçalarken fırçayı bastırmamalı, ağır kaldırmamalı gibi bazı uygulamalara kesinlikle dikkat etmelidir. Ameliyat sonrası hasta takibi Buharkent Burun Ameliyatı merkezlerimizce titizlikle takip edilir. En iyi ameliyatların yapıldığı merkezimiz ameliyat sonrası da kişiye en iyi hizmeti verir.

Burun Ameliyatı Nasıl Yapılmalıdır

  • Burun ameliyatı esnasında genellikle kişi genel anestezi ile bayıltılır. Bazı küçük operasyonlarda lokal anestezi ile yalnızca burun uyuşturularak yapılır.
  • Burun ameliyatı 2 ile 4 saat arası bir süre devam eder. Burunda yapılacak işleme göre süre değişebilir.
  • Burun ameliyatında en yeni teknolojiye uygun makineler ile bilimin ışığında en yeni teknikler kullanılarak ameliyat gerçekleştirilir.
  • Burun ameliyatı sonrası hasta en iyi şekilde takip edilerek kısa sürede iyileşmesi sağlanır.

Biz Buharkent Burun Ameliyatı merkezlerimizde en iyi burun ameliyatlarını gerçekleştiriyoruz. Uzman kadromuz ile örnek burun ameliyatları yapıyoruz. Burun ameliyatınız ne kadar iyi yapılırsa ameliyat sonrası o kadar çabuk iyileşir ve istediğiniz burun şekli ile sağlığınıza kavuşabilirsiniz.

Burun Ameliyatında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Burun ameliyatını yaptıracağınız yer oldukça önemlidir. Ameliyatı yapacak doktorun burun ameliyatı konusunda uzman olup olmadığı araştırılmalıdır. Ameliyatı gerçekleştirecek doktorun daha önce yaptığı burun ameliyatı örneklerine bakılabilir. Buharkent Burun Ameliyatı merkezlerimizde yapılan burun ameliyatlarını inceleyebilir, uzman doktorlarımızla tanışarak güvenli bir burun ameliyatı yaptırabilirsiniz. Bizim misyonumuz insan sağlığıdır. Estetik burun operasyonları dâhil olmak üzere öncelikle hastanın sağlığına önem veriyoruz. Elbette burnun güzelliği de mühimdir ancak önce sağlık gelir. Ameliyat öncesi ve sonrası hasta desteği sağlanır. Ameliyatlarda yeni teknoloji ile geliştirilen makinelerimiz ve bilimsel teknikler kullanılır. Burun ameliyatı estetik olarak yapılır ki kişi ameliyat sonrası hem sağlığına hem güzelliğine kavuşur. Güvenilir bir şekilde en iyi burun ameliyatı için bizi arayın ve randevu alarak uzmanlarımız ile birebir görüşün. Alanında uzman olan cerrahlarımız ile sizlere Avrupa standartlarında hizmet sunmaktayız. Son teknolojik cihazlarımız ile güvenle burun estetiğini yaptırabileceğiniz merkezimize sizleri bekliyoruz.

 

Bir önceki yazımız olan Bodrum Burun Estetiği başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.