06/07/2017 admin

Bozdoğan Burun Estetiği

Bozdoğan Burun Estetiği 

Burun estetiği yada tıptaki adıyla rinoplasti, burnun cerrahi bir girişim yoluyla yeniden biçimlendirilmesi işlemidir. Bu ameliyat sayesinde burnunuz eğer büyükse küçültme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ya da eğer burnunuz haddinden fazla küçükse bu yolla büyültebilirsiniz. Burun delikleriniz rahatsız edici bir görüntüde ise görünümlerini iyileştirebilirsiniz. Yine aynı şekilde burun ucunuzun ya da burun kemerinizin görüntüsünden rahatsızsanız, bunların görüntüsünü değiştirebilirsiniz. Eğer mevcut bir burun etiniz var ise ve burun estetik operasyonu geçirmek istiyorsanız burun estetik operasyonunuzun yanında burun etinize de müdahale edilebilir, bu yolla hem daha iyileşmiş bir burun görünümüne sahip olabilir, hem de size sağlıkla ilgili problemler yaratan burun etinizden kurtulabilirsiniz. Yine burun tıkanıklığı gibi burun kaynaklı sağlık problemleriniz var ise burun estetik operasyonu yanında bu problemin çözümü için de estetik cerrahınızdan müdahale talep edebilirsiniz.

Kimler Rinoplasti Uygulaması Yaptırabilir?

Kişinin estetik ameliyat olmadan önce ameliyattan neler beklediğine dair soruları net bir şekilde cevaplaması gerekmektedir. Estetik burun ameliyatı yaptırmaya en uygun olan adaylar burun görünümünde mükemmeli arayanlar değil, daha iyileşmiş bir burun görünümüne sahip olmak isteyenlerdir. Bunun yanında cerrahi müdahale kararını kişinin kesinlikle kendisinin vermiş olması gerekmektedir. Yoksa estetik operasyon sonrası yaşanacak çeşitli psikolojik sorunlar kaçınılmazdır. Burun estetik cerrahi operasyonu kişinin belli bir psikolojik ve fiziksel olgunluğa ulaşmış olmasını da gerektirmektedir. Bu yaş erkekler için yaklaşık olarak 18 olurken kadınlar için 16 yaş civarı uygun olmaktadır. Yine bu yaştaki estetik müdahale adaylarının da ameliyatı neden yaptırdığına dair sorulara kendi içlerinde net cevaplar vermiş olmaları gerekmektedir. Bozdoğan Burun Estetiği alanında gerçekleştirdiği çeşitli uygulamalar ile estetik burun cerrahi müdahalesi alanında örnek teşkil etmektedir.

Estetik Operasyon Yaptırmaya Karar Verdik, Peki Ameliyatı Kime Yaptıracağız?

Bazı kişilerin aklında bu evreye geldikten sonra şöyle bir soru oluşuyor: ‘’Yaptıracağım estetik burun operasyonunu kulak burun boğaz uzmanının mı yoksa plastik cerrahın mı gerçekleştirmesi gerekmektedir?’’ Burun estetik ameliyatı yüz estetiği branşına dahil olan bir ameliyattır. Fakat birçok kulak burun boğaz uzmanı aynı zamanda baş boyun cerrahıdır ve temel eğitimlerinde burun cerrahisi olan tek branş kulak burun boğaz uzmanlığıdır. Yüz plastik cerrahisi ile de ilgisi olan bir kulak burun boğaz uzmanı operasyonunuzu en iyi şekilde gerçekleştirecektir. Fakat yine de estetik cerrah seçimi konusunda son söz hastanın kendisine aittir çünkü uygulanacak estetik cerrahi müdahalenin başarı oranı hasta ve uzman cerrah arasındaki doğru kurulmuş bir bağdan direkt olarak etkilenmektedir.

Estetik Operasyon Ne Kadar Sürer?

Uzman cerrahımızla birlikte yaptığınız görüşmeler sonucu sizin burun yapınıza en uyacak cerrahi yöntem belirlenip uygulanır. Ameliyat esnasında kullanılacak olan anestezinin türü de bu cerrahi yönteme göre değişmektedir. Bununla birlikte lokal anestezi genel olarak daha basit olan cerrahi operasyonlarda kullanılır. Fakat gerek hastanın estetik müdahale sırasında sesleri duymaması gerekse uzman cerrahın müdahaleye daha iyi konsantre olabilmesi açısından müdahalenin genel anestezi altında yapılması daha doğru olacaktır. Yine de  cerrahi müdahale esnasında kullanılacak olan anestezi türü uzman cerrahın kararıyla şekillenecek bir meseledir. Bozdoğan Burun Estetiği cerrahlarımız bu süreçte sizin için en iyi uygulama türünü yılların vermiş olduğu deneyimle en iyi şekilde seçecektir.

Ameliyat Sonrası Süreç

Rinoplasti uygulaması sonrası eğer ameliyatta genel anestezi kullanıldıysa 6-8 saat arası bir gözlem süreci sonrası hasta taburcu edilebilir. Bu durumdan sonra hasta için iyileşme dönemi başlar. Bu süreçte hastanın operasyonunu gerçekleştiren uzman cerrahın kendisine yaptığı önerilere harfiyen uyması gerekmektedir. Bozdoğan Burun Estetiği olarak bu süreçte de hastalarımıza ihtiyaç duydukları en iyi hizmeti vermekteyiz. Bu sayede iyileşme süreci oldukça hızlı ilerlemektedir.

 

Bir önceki yazımız olan Bodrum Burun Estetiği başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.