03/06/2017 admin

Bodrum Burun Ameliyatı

Bodrum Burun Ameliyatı

Her insan Allah tarafından kimisi güzel kimisi çirkin, kimisi uzun kimisi kısa, kimisi vücut engelli olarak hayata gelmektedir. Bu yüzden de çirkinleri güzelleştiren birçok yöntem vardır ve bu yöntemler giderek artmaktadır. Kesinlikle neredeyse yüzde yüz garanti veriliyor bu ameliyatlarda. Her bölgeye uygulanabilmekle birlikte kesinlikle estetik ameliyat uygulandığı belli olmamaktadır. Bodrum burun ameliyatı son dönem sıkça tercih edilmektedir. İşinde son derece uzman doktorlar tarafından yapılan bu estetik ameliyatlar ile yüzde yüze yakın olumlu sonuç çıkmaktadır. Her yaştan insanın severek ve de isteyerek yaptırdığı bu ameliyatlar ile vücudunuzun veya yüzünüzün kusurlu bölgelerindeki değişimler ile kesinlikle görülmeye değerdir. Bu estetik ameliyatların yaşı kızlarda 17 ile başlamakta erkeklerde ise 17 den büyük olmak şartıyla yapılmaktadır. Çünkü kızlar erkeklere oranla daha çabuk ergenlik yaşadığından dolayı yüzlerinde olabilecek herhangi büyüme ile sıkıntı yaşayabilecekleri için daha ilerleyen yaşlarda yapılmaktadır. Bodrum nüfusu seneden seneye giderek artmaktadır. Bu yüzden de yazları gelen turist sayısı da sürekli olarak artmaya devam etmektedir. Kesin sonuçlar alınabilirken ilerleyen tıp ile birlikte daha kusursuz ve daha estetik bir görünüşe sahip olabilirsiniz.

Burun Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Ameliyat burun içinden yaparak gerçekleştirilir. Burnun bölme içerisindeki mukoza kesilerek burun bölmesinin eğik olan kısmının üzerinden ayrılması sağlanır. Kemik ve de kıkırdaktaki eğri veya fazla olan kısmın çıkarılarak ya da yeniden şekillenerek düzeltilmesi sağlanır. Buradaki amaç eğri burnun ortasındaki duvarın düz bir hal almasını sağlamaktır. Bodrum burun ameliyatı sonrasında da ayrılan mukoza bu duvar ile yeniden yapışarak dikiş atılarak gerekirse de nasal silikon kalıp yerleştirilerek yapılır. Burnun yan duvarlarındaki etlere müdahale etler nefes alış verişini zorlaştırdığı takdirde müdahale yapılır. Tedavi seçeneklerinde radyo frekans kullanılır konka küçültme ve de endoskopik konka redüksiyon yöntemleri de mevcuttur.

Ameliyat Sonrası Nasıl Yapılmaktadır?

Ameliyatta çok özel durumlar yaşanmadığı takdirde genel anestezi yapılır. Bunun temel nedeni ise hem hastada hem de hekimde ameliyat anında rahat nefes alınabilmesi için etkin cerrahi işlem yapılmasıdır. Ameliyatın ardından burnun içine yerleştirilen silikon kalıplar 48 ila 72 saat sonra alınır ve de hekim tarafında burnun içinde temizlik yapılır. Burundaki tıkanıklık ve de buna bağlı yakınmalar ortadan kalkmaktadır. Burnun iyileşme süreci 1 ila 2 hafta daha devam ederler. Bu dönemden sonra ağrı kesici ilaçlar ile birden çok hasta ağrıdan yakınmaz. Bodrum burun ameliyatı ardından burunda şekil değişikliği yapılmamaktadır. Yüzdeki şişlikler ve de morluklar oluşmaz. Burunda orta bölme eğriliği düzelirken estetik cerrahi ameliyata eklenir burun dişi değiştirilir. Aynı anda da estetik cerrahi müdahalesi yapılan hastalarda şişlik ve morluk olabilir. Genellikle yüzde kemik ve de kıkırdak gelişiminin durduğu 18 yaşından büyük kişilerde ameliyat uygundur. Buna karşılık 50 ya da 60 yaşındaki hastalarda uygulanabilir. Kesinlikle kişilerin yorumlarını okumalı ve de özgüveninizi artırmalısınız. Estetiksiz bir sizdense estetikli bir siz daha çok hoşunuza gidecektir. Kusursuz yüzünüz ile yakınlarınız dâhil herkes sizin bu durumunuzu fark ederek çok beğenecek. Alanında uzman olan doktor ve çalışanlarımız ile size birinci sınıf hizmet sunuyoruz. Estetik cerrahi konusunda dünya ve Avrupa standartlarında hizmet sunuyor ve teknolojiyi yakından takip ediyoruz. Uzmanlarımız size özel çalışma ile en ideal burna sahip olmanız için özenle çalışmaktadırlar. Sizde randevu alarak uzmanlarımız ile görüşme yapabilir ve burun estetiği konusunda destek alabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Bodrum Burun Estetiği başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Tagged: , , , , , ,