06/06/2017 admin

Babadağ Burun Estetiği

Babadağ Burun Estetiği

Burun estetik alanda en çok yapılan cerrahi girişimlerin başında gelebiliyor. Burnun yeniden şekil aldığı rinoplasti ameliyatı ile yüz ifadesinin değişimi gözler önüne serilebiliyor. Bundan dolayı burnundaki görünüş bozukluğu ile çeşitli rahatsızlıkları olan birçok insan bulunmaktadır. Burnun genetik yapısındaki sorunlar doğuştan, nefes alıp vermede zorluk çekenlerin, dış etkenlerden kaynaklı kazalar ile burnun hasar görmesi ya da çocukluk döneminde düşme, sürtme ve ağır darbeler ile burun yapısında oluşan şekil bozukluğu nedenleriyle estetik gerekli olabiliyor. Bu sebeple Babadağ Burun Estetiği ile doktorların yaptığı cerrahi girişimler ile burnun eski görüntüsünü​ yeniden kazanması sağlanabiliyor. Estetiği gerçekleştirecek olan uzman, adayın yüz orantısını dikkate alarak, yüzün yapısına en yakışacak olan burun şekli ile doğal görünümü yakalayabiliyor. Buruna şekil verilirken, iç fonksiyonlarına zarar verilmemesi için iyi bir plan ile yüz hatlarının doğru ölçülmesiyle en iyi sonucu alabiliyorlar.

Burun Estetiği İle Farklı Etkiler

Burnuna estetik yaptırmayı düşünen ya da dikkat çekici görünümü ile farklı etkiler bırakmak isteyenler, öncelikle karar esnasında uzmanların en iyi cerrahi işlemi gerçekleştirebilmesi için tam olarak burnuyla yaşadığı sorunları dile getirmesi gerekiyor. Uzmanların estetik yapacağı kişinin ne istediğini anlayabilmesi ve yüz yapısına en uygun işlemi planlama aşamasında yardımcı olacaktır. Tabi ki estetik alanda doktor seçimi de çok önemlidir. Burun estetiğinde dış görünüm ve yüz ifadesinin bozulmaması psikolojik açıdan adaylar için dikkat çekici etkiler bırakabiliyor. Bundan dolayı en iyi doktorun seçilmesi, burun estetiğinde en doğal görünümü ile hiç ameliyat geçirilmemiş izlenimini verebiliyor. Babadağ Burun Estetiği alanında doktorlar kişinin yüz tipinin estetiğe yatkınlığı ve cilt yapısına göre en uygun olan burun şeklini önerilerde bulunarak, örnek çizimler ile birlikte karar alınmaktadır. Burun estetiği çok fazla  seçeneği olan bir cerrahi operasyondur. Her hastaya özel burun tasarımı ile ameliyatlarda başarı sağlanmaktadır. Her cerrahi operasyonlarda olduğu gibi burun estetiğinde de riskler vardır, nitekim burun estetiği de bir ameliyattır. Burun estetiğinde riskleri azaltmak ya da en iyi sonuca ulaşmak için hastalar uzmanların gözetimi altında tutulmaktadır. Bu yüzden uzmanlarımız ile hasta iletişimi oldukça kuvvetlidir. Burun estetiğinde karar aşamasında, adayın kemik ve kıkırdak dokusu, yüz tipi, cilt yapısı, cilt kalınlığı, yaşı ve ameliyat sonrasında ki beklentileri ile meydana gelebilecek riskler hakkında bilgilendirme yapılıp, cerrahi operasyon gerçekleştirilir. Ameliyatlar genel anestezi ve lokal anestezi ile açık veya kapalı teknikler ile gerçekleştirilir.

Burun Estetiğinden Sonra Yapılması Gerekenler

Burun estetiği yüzün şeklini ve ifadenin değişliğe uğramasını sağlayan bir etkendir. Estetik cerrahi operasyondan sonra yapılan işleme bağlı aynı gün içinde ya da bir hafta içerisinde sosyal hayatınıza dönmeniz mümkündür. Burun estetiğinden sonra önemle dikkat edilmesi gerekenler;

  • Bir süre ağır spor yapmamanız gerekir.
  • Burnunuzu iyileşme sürecinde, darbelere karşı korumanız gerekmektedir.
  • Alkol ve sigara kullanımı durdurulmalıdır.
  • Burun estetik görünümünü 6 ay sonra almaktadır.
  • Burunun iyileşme sürecinde masaj yapılmalı ve güneş ışığından korumanız gerekmektedir.

Estetikte İdeal Görünüm

Burun yüzün tam ortasında bulunduğu için ilk bakışta ilgiyi üzerine çeken, insan yüzünün en önemli organıdır. Bu yüzden yüz hatlarının birbiriyle aynı ölçüde olması gerekir. Doktorlar hastanın kaş, çene, göz ve yanaklarının aynı orantıda olması ve dengeyi sağlaması için en iyi plan ile işlem gerçekleştirir. Cerrahi operasyonlar da burnun iç ve dış fonksiyonlarını kaybetmemesi öncelikli hedefimizdir. Estetik alanda birden fazla cerrahi operasyonu içinde barındıran Babadağ Burun Estetiği ile doktorlarımız örnek burun ameliyatları yapmaktadır. Burun estetiğinde küçük olanı büyültmek, çıkıntıları düzeltmek, sarkık olanı kaldırmak, burun kemerinin alınması ve geniş olan burnu daraltma gibi cerrahi operasyonlar gerçekleştirmekteyiz. Her insanın yüz yapısı birbirinden farklıdır. Doğal görünüm ve en ideal görünüm için burun estetiğinde yapılan en iyi plan ile operasyon gerçekleştirmekteyiz.

 

Bir önceki yazımız olan Bodrum Burun Estetiği başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.