29/05/2017 admin

Aydın Burun Ameliyatı

Aydın Burun Ameliyatı 

Burun estetik cerrahi operasyonu, kişilerin burun görünümünden memnun olmaması ve iyileşme yoluna gitmek istemesi sonucu tercih edilen bir operasyondur. Yine aynı şekilde kişiler operasyonu burun formlarındaki bir aksaklıktan kaynaklı olarak sahip oldukları bir sağlık problemini çözmek için de tercih edebilmektedirler. Kişinin çözülmesini istediği sağlık problemine bağlı olarak uygulanacak olan estetik cerrahi müdahale tipi belirlenir ve estetik müdahale gerçekleştirilir.

Burun Cerrahi Müdahalesi Hazırlığı

Estetik cerrahi müdahale kararı verildikten sonra cerrahınız size sonraki işleyecek süreç hakkında detaylı olarak bilgi verecektir. Estetik cerrahi müdahale öncesi uyulması gereken bazı belli başlı kurallar vardır. Kişinin ameliyata nasıl hazırlanacağı, yeme içme gibi konularda nasıl kurallara uyması gerektiği, eğer sigara ve alkol kullanımı varsa bunlar için ne gibi uygulamalara gitmesi gerektiğini en iyi şekilde açıklayacaktır. Bu süreçte estetik cerrahi müdahalenizi gerçekleştirecek olan uzman doktorun tavsiyelerine harfiyen uymanız büyük önem taşımaktadır. Böylece ameliyat süreci en verimli şekilde geçecek, ameliyattan beklediğiniz en güzel sonucu alabileceksiniz. Estetik cerrahi müdahale süreçlerinin tümünün en iyi verimle geçmesi durumu bu süreçleri uzman doktorunuzun size önerilerini en iyi şekilde dikkate alarak geçirmeniz konusunda doğrudan ilintilidir. Aydın Burun Ameliyatı bu süreçte hastalarına en iyi danışmanlık hizmetini vermektedir.

Cerrahi Müdahale

Uzman cerrahımız problemlerinizi dinleyip sahip olduğunuz burun anatominizi de inceledikten sonra problemlerinizi en iyi verimle ve en iyi şekilde çözecek burun estetik cerrahi müdahale tipini sizin için seçecektir. Bu seçilecek olan estetik cerrahi tipine bağlı olmakla birlikte cerrahi uygulama genellikle yarım saat ile iki saat arasında değişen bir süre zarfında gerçekleşir. Ameliyat esnasında buruna müdahale edilerek burundaki sorunlu görünüm giderilir ve buruna ameliyatta amaçlanan şekil verilir. Burun cerrahi uygulamaları açık teknikli estetik cerrahi burun operasyonları ve kapalı teknikli estetik cerrahi burun operasyonları olarak iki kısımda incelenir. Kapalı teknik uygulaması sonucu burun dışında hiçbir bıçak izi görünmezken açık teknikli uygulanan cerrahi burun müdahalelerinde cerrahi müdahale sonucunda hafif izlere rastlanmaktadır. Aydın Burun Ameliyatı olarak, burun estetik cerrahi müdahaleleri konusundaki derin deneyimlerimizle siz estetik cerrahi gerçekleştirmek isteyen hastalarımızın yanında olmaktayız. Uzmanlık ve deneyim birleşince burun estetik cerrahi müdahalesi gibi komplike bir durum oldukça kolay bir süreç haline gelmektedir.

Cerrahi Müdahale Sonrası Dönem

Her cerrahi müdahalede olduğu gibi burun estetik cerrahi operasyonları da belirli ölçülerde belirsizlik ve risk taşırlar. Bu uygulamalar, tecrübeli ve alanında uzman bir plastik cerrah tarafından uygulandığında gerçekleşebilecek komplikasyon olasılığı oldukça azalmaktadır. Ancak enfeksiyon, burun kanaması veya kişinin anesteziye reaksiyon göstermesi gibi durumlar her zaman vardır. Bu olası komplikasyonların önüne ameliyat öncesi uzman plastik cerrahınızla kuracağınız sağlıklı bağ büyük ölçüde engel olacaktır. Bu nedenle ameliyat öncesi dönemde kesinlikle kendinizle ilgili her şeyi uzmanınızla paylaşmalısınız. Örneğin kronik bir rahatsızlığınız var mı ya da sürekli olarak kullandığınız bir ilaç mevcut mu? Bu gibi konularda önceden yapılacak bilgilendirme yoluyla oluşabilecek komplikasyonların karşısına büyük ölçüde geçilebilecektir. Aydın Burun Ameliyatı ailesi olarak ameliyat öncesi dönemde bilgilendirme ve sizin için en uygun tekniği belirleme konusunda, ameliyat esnasında beklentilerinizi en iyi şekilde karşılayabilecek burun uygulamasını gerçekleştirme konusunda ve estetik operasyon sonrasında ise bu süreci en sağlıklı şekilde geçirebilmeniz için uzman kadromuz ve yılların vermiş olduğu deneyimle yanınızdayız.

 

Bir önceki yazımız olan Bodrum Burun Estetiği başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.