09/07/2017 admin

Sarayköy Burun Estetiği

Sarayköy Burun Estetiği

Burun, estetik cerrahide en çok tercih edilen operasyonların başında gelmektedir. Burnun yeniden şekillendirildiği rinoplasti ameliyatı ile kadın, erkek fark etmeksizin nefes alıp, vermede zorluk çekenlerin ya da dış etkenlerden kaynaklanan darbelerin sonucunda estetik ihtiyacı duyulabiliyor. Bu yüzden Sarayköy burun estetiği ile şekil bozukluklarının düzeltilmesi mümkün olabiliyor. Uzmanlar adayın yüz tipine en uygun olan estetiği gerçekleştirirken, doğal görünümden uzaklaşmamaya önem veriyorlar. Buruna estetiksel olarak şekil verilip, fonksiyonlarını kaybetmemesi için iyi bir plan doğrultusunda en iyi sunuca ulaşılabiliyor.

Burun Ameliyatında Hedef

Rinoplasti yani burun estetiği ameliyatı yaptırmaya düşünen kişiler, öncelikle burnu ile yaşadığı problemlerini ve estetik açıdan ne istediğini doktoruyla paylaşması, doğru müdahalenin planlanması açısından faydalı olacaktır. Çünkü burun estetiği ile dış görünüme olumlu etki sağlayabilmek için adayların istekleri dikkate alınarak ameliyatlar gerçekleştirilebiliyor. Sarayköy burun estetiği yapan uzmanlar kişinin estetiğe yatkınlığı ve cilt yapısına göre nasıl bir burunun yakışacağı konusunda önerilerde bulunarak ortak karar alınabiliyor. Burun estetiği standart uygulamaları olan bir operasyon olduğu için adayın kendine özel burun tasarımları ile başarılı, cerrahi sistem uygulanarak sağlıklı sonuçlar alınabiliyor. Her cerrahi ameliyatta olduğu gibi burun estetiği de risk taşımaktadır. Bu yüzden operasyonu deneyimli doktorlar tarafından yapılması risklerin azaltılmasında etkili olur. Ayrıca doktor ve hasta iletişiminin de önemi büyüktür. Ameliyat öncesi yapılan değerlendirmeler de adayın kemik ve kıkırdak dokusu, yüz şekli, cilt yapısı, cilt kalınlığı, yaşı ve ameliyat sonrası beklentileri ile olası riskler hakkında bilgilendirilerek işlem gerçekleştirilir.

  • Ameliyatlar burun üzerinde yapılacak işleme bağlı olarak lokal anestezi veya genel anestezi ile gerçekleştirilir.
  • Açık ve kapalı teknik uygulanarak kesi izi, şişlikler ve morarma 1 – 2 hafta içerisinde geçmektedir.
  • Erkek çocuklarda 17 -18 kız çocuklarında ise 16 yaşlarında ameliyat yapılabilmektedir.

 

Estetik Ameliyat Gerekliliği

Burun, insan yüzünün en önemli ve en dikkat çekici organıdır. Dışarıdan bakıldığında yüz hatlarının birbiriyle orantılı olması gerekir. Kaş, çene, göz ve yanaklar birbiriyle uyum içerisinde denge sağlamalıdır. Burun estetiği ile kişiler hem özgüvenlerini hem de psikolojik açıdan birbirini tamamlar. Rinoplasti ile burnun iç ve dış fonksiyonlarını kaybetmemesine önem veriyoruz. Birden fazla cerrahi girişimi içinde barındıran, Sarayköy burun estetiği ile küçük olan burnun büyültülmesi, çıkıntıların düzeltilmesi, sarkık olanı kaldırmak, burun kemerinin alınması ya da geniş olanı daraltmak gibi, uzmanlarımız ile örnek burun ameliyatları yapıyoruz. Her insanın yüz şekli ve büyüklük açısından birbirinden farklıdır. Bu yüzden en uygun ve ideal olanı ölçüm yaparak tamamen kişiye özel tasarlanmaktadır.

Burun Ameliyatından Sonra Sosyal Hayata Dönüş  

Burun yüzün tam ortasında bulunduğu için, yüz güzelliğimizi de dengede tutar. Bunun için uzmanlarımız doğal görünümden uzaklaşmadan adeta hiç estetik ameliyat geçirilmemiş izlenimi vermeye çalışıyorlar. Ameliyat süreci boyunca özen ile takibinizi yaparken, rahatlığı ve konforu yaşatmaktadırlar. Burun estetiği sonrasında yapılan işleme bağlı olarak aynı gün çıkabilir, 1 hafta içerisinde sosyal hayatınıza dönmeniz mümkün oluyor. Burun estetiği ameliyatları günümüzün gelişen teknolojileri ile bez tamponlar kullanılmamaktadır. Burun içine hava akımının geçmesine izin veren küçük oluklu silikonlar kullanılıyor. Ayrıca burun içine müdahalede bulunulmayacak ise tampon koyulmadan da ameliyatlar sonlandırılabiliyor. Uzmanlarımız ile görüşme ve randevu talep edebilir, bu sayede burnunuzda ki sorun ya da değişiklik talepleriniz için uygun çözümler üretebilirsiniz. Avrupa ve dünya standartlarında estetik operasyon hizmeti sunan sağlık kuruluşumuz ile daha sağlıklı ve güzel bir buruna sahip olmak mümkün.

 

Bir önceki yazımız olan Bodrum Burun Estetiği başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.